Çorlu Fen İşleri Ekipleri İki Ayrı Adresteki Çalışmaları Kısa Sürede Tamamladı

Haber Çorlu Gündem

Çorlu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü kaldırım, yol ve asfalt ekipleri iki ayrı noktada başlattıkları çalışmaları kısa sürede tamamlarken, Başkan Sarıkurt çalışmaları yerinde inceledi. Kaldırım yapımında ise ilk defa baskı beton kaldırım uygulaması gerçekleştirildi.

Çorlu'nun farklı noktalarında kaldırım, yol ve asfalt çalışmalarını sürdüren Çorlu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Havuzlar Mahallesi Yüksel 1. Aralık Sokak ve Hürriyet Mahallesi Arabacı Caddesi üzerinde kilittaşı, kaldırım ve asfalt öncesinde yürüttükleri çalışmaları tamamladı.

Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt beraberinde Başkan Yardımcısı Güner Çetin ile birlikte ekipler tarafından yürütülen çalışmaları yerinde inceleyerek ekiplerden bilgiler aldı ve yürütülen çalışmalar ile ilgili olarak görüşlerini paylaştı.

Çorlu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü'ne bağlı kaldırım ekipleri çalışmaları hızlandırabilmek için baskı beton kaldırım uygulamasını devreye koydu. Kaldırım zeminine dökülen beton kalıplar vasıtasıyla kaldırımlar şekillendirilirken, yapılan uygulama ile kaldırımlar yeni bir görünüme kavuştu.

Havuzlar Mahallesi Yüksel 1. Aralık Sokak ve Hürriyet Mahallesi Arabacı Caddesi üzerinde yürütülen çalışmaları kısa süre içinde tamamlayan Çorlu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri sahada 650 ton asfalt serimi gerçekleştirdi. Ekipler kaldırım, yol ve asfalt çalışmalarının tamamlanmasının ardından yolları ulaşıma açarak vatandaşların hizmetine sundu.

 Sarıkurt kaldırım, yol ve asfalt çalışmalarının hava şartlarının elverdiği sürece ihtiyaç duyulan noktalarda devam edeceğini söyledi.

Haber Tarihi : 01.12.2020