ÇOSB TSE Covid-19 güvenli üretim belgesini yeniledi

Haber Çerkezköy Gündem

Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi Covid-19 güvenli hizmet belgesi tetkikini başarıyla gerçekleştirdi. Geçtiğimiz yıl ilk kez bu belgeyi alan Organize Bölgesi olan ÇOSB bu yılda aynı belgeyi alarak bu belgeyi yenilemeye hak kazandı 

Geçtiğimiz yıl pandemi sürecinin başından itibaren, hem çalışanları, hem de hizmet verdiği sanayicileri için her türlü tedbiri alan ÇOSB Bölge Müdürlüğü, alınmış olan tedbirlerin tescillenmesi için Türk Standartları Enstitüsü’ne (TSE) başvuru yapmış ve TSE uzmanları tarafından yapılan denetim sonrası, Haziran ayında ‘TSE Covid-19 güvenli üretim belgesini alan ilk Organize Sanayi Bölgesi olmuştu. Belge alma sürecinde ÇOSB Bölge Müdürlüğünün hizmet verdiği tüm lokasyonlar değerlendirilerek belge verilmişti.

TEDBİRLERE UYULUP UYULMADIĞI TETKİK EDİLDİ

Çalışmalarını aynı titizlikle sürdüren ÇOSB Bölge Müdürlüğü, bir yılın ardından TSE yetkilileri tarafından yapılan denetimlerden de başarıyla geçti ve ‘TSE Covid-19 güvenli hizmet belgesini yenilemeye hak kazandı. ÇOSB yetkilileri yaptıkları açıklamada, “ ÇOSB Bölge Müdürlüğü’nün pandemi sürecinde yaptığı çalışmalar başta sanayiciler olmak üzere tüm kesimler tarafından taktirler karşılandı.  TSE uzmanları tarafından ÇOSB Müdürlüğü bünyesinde İdari Bina, ÇOSB İtfaiyesi, Özel ÇOSB Kreş ve Gündüz Bakım Evi ile ÇOSB Arıtma Tesisi birimlerinde yapılan denetimlerde; kurumun giriş-çıkış noktaları, mutfak, yemekhane, ofisler, toplantı salonları, asansörler, seyahat kuralları, personel servisleri, tuvaletler ve lavabolar vb. açısından gerekli risk değerlendirmelerinin yapılıp yapılmadığı, enfeksiyon önleme açısından gerekli önlemlerin ve kontrol eylem planlarının hazırlanıp hazırlanmadığı ve alınan tedbirlere uyulup uyulmadığı tetkik edildi” dedi.

Haber Tarihi : 01.06.2021