COVİD-19 HASTALIĞINA YENİK DÜŞMEYELİM

Haber Malkara Gündem

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Şube Müdürlüğünden aldığımız bilgilere istinaden, 2020 yılı Mart - Aralık ayları arasında toplam 124 vatandaşımız, 2021 yılında ise Ocak ayında 14, Şubat ayında 4,  Mart ayında 16, Nisan ayında 4 olmak üzere toplam 38 vatandaşımız vefat etmiştir.

Son veriler baz alındığında ülkemizde Covid-19 hastalığının yayılma hızı Dünya'da ikinci Avrupa'da ise birinci sırada yer almaktadır.

İlçemizde de son günlerde yaşanan Covid-19 vakalarında hissedilir seviyelerde artış olması sebebiyle belirtilen kurallara uyulması son derece önem arz etmektedir.

Vatandaş olarak üzerimize düşen görev Maske, Mesafe ve Temizlik kurallarına riayet etmek, eş, dost ve akraba ziyaretlerini bu süreçte ertelemektir.

İlçemizdeki vaka artışı sebebiyle endişelerini belirten Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul;“ Maalesef ilçemizde son 1 ay içerisinde vaka artışlarında hissedilir seviyede artış gözlenmektedir. Bulaş seviyesi yüksek olan bir hastalığa karşı mücadelede daha dikkatli olmamız gereken süreç içerisindeyiz. Vatandaş olarak üstümüze düşen tüm önlemleri almalıyız. Artık bu hastalık yüzünden sevdiklerimizi, arkadaşlarımız ve dostlarımızı kaybetmek zorunda kalmayalım. Lütfen maske, mesafe ve temizlik konularına uyma konusunda daha dikkatli olalım.“ dedi.

Haber Tarihi : 08.04.2021