Denizcilik Lisesi Proje Okulu Oldu

Haber Süleymanpaşa Gündem

Kumbağ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Denizcilik Lisesi) proje okulu oldu.  2010 yılında Tekirdağ Denizcilik Anadolu Meslek Lisesi ismiyle hizmet vermeye başlayan okul, 2014 yılından bu yana Kumbağ mahallesinde KUMBAĞ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ Denizcilik Alanı, Gemi Makineleri Dalı (Çarkçı) Dalında öğrenci yetiştirmeye devam ediyor.

Okul Müdürü Bilge Can’ın başkanlığında okul idaresi, öğretmenlerinin çalışmaları, Süleymanpaşa İlçe ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünün katkılarıyla, özel sektörün özellikle Vela Denizcilik (Kaptan Atılay Özay)’ın desteği ile yaptığı ve yaptırdığı protokollerle ve okulun imkanları, donanımı, kadrosu, (Sınırlı Makine Zabiti) yetiştirme akreditasyonuna sahip olması sonucunda 2020 yılı nisan ayı itibariyle Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından proje okulu olmaya hak kazandı.

Kumbağ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Denizcilik Lisesi) okulu, 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılında yani bu yıl itibariyle öğrencilerini LGS puanıyla alacak. 9. Sınıf seviyesinde 30+30 toplamda 60 öğrenci kaydı alan okul tüm Trakya bölgesinden öğrencileri bekliyor.

Haber Tarihi : 30.06.2020