Deprem Çerkezköy’de de hissedildi

Haber Çerkezköy Gündem

Ege bölgesinde meydana gelen 5,5 büyüklüğünde deprem Tekirdağ Çerkezköy’de de hissedildi.

 

İlk belirlemelere göre depremin merkez üssü, Manisa Saruhan olarak açıklandı. Saat 10.21 sıralarında  5,5 büyüklüğünde meydana gelen deprem çevre illerde hissedilirken Tekirdağ Çerkezköy'de de hissedildi. Çerkezköy'de 15 saniyeye yakın süren depremi vatandaşlar hissederken avizelerin ve koltukların sallandığını belirtiler.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) depremin 9,29 kilometre derinlikte gerçekleştiğini açıkladı. AFAD'ın açıkladığı bilgilere göre, Manisa'da 5.5 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem İstanbul, Aydın, Muğla, İzmir  ve Tekirdağ'da da hissedildi.

Manisa'da meydana gelen 5.5 büyüklüğündeki depremin ardından artçı sarsıntılar ise sürdü.

SOYLU: HERHANGİ BİR HASAR İHBARI GELMEDİ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu sosyal medya hesabından bir paylaşım yaparak geçmiş olsun dileklerini iletti. Bakan Soylu paylaşımında şu ifadelere yer verdi: "Merkez üssü Manisa Saruhanlı, büyüklüğü 5.5 olan depremde Saruhanlı merkezde yapılan taramalarda şu ana kadar herhangi bir hasar tespiti ve ihbarı gelmemiştir. Kırsal taramalar devam etmektedir. Manisa Valiliğimiz ve AFAD kamuoyunu bilgilendirmeye devam edecektir. Geçmiş olsun"

Haber Tarihi : 26.06.2020