Dere İl Temsilcisi Oldu

Haber Süleymanpaşa diğer Branşlar

Türkiye Ayak Tenisi Federasyonu Tekirdağ İl Temsilcisi Salih Dere oldu.


Türkiye Ayak Tenisi Federasyonu, 5 derneğin 29 Mart’ta Manisa’da bir araya gelmesiyle kuruldu. Çalışmaların hızlandırılması için temsilcilikler belirlendi. Tekirdağ İl Temsilcisi ise Tekirdağspor Antrenörü Salih Dere oldu.
Tekirdağ İl Temsilcisi Salih Dere yaptığı açıklamada, “Amacımız, yeni kurmuş olduğumuz federasyon çatısı altında bu branşın yurt içi ve yurt dışında her kesimden insanın rahatlıkla oynayabileceği bir oyun haline getirmek. Yaygınlaşmasını sağlamak ve gençlerimizin bu branş ile tertiplenen çeşitli organizasyonlar, turnuvalar ile gelişimlerine katkılar sağlamaktır. Hedefimiz, bu sporu gelişmekte olan sporlar federasyonu ve okul sporları federasyonu kapsamına alınmasını sağlayarak devletimizin desteğini alarak daha kaliteli ve sürdürülebilir hizmetlerin sunulmasıdır. Ayak tenisi, yaygınlaşarak yükselen bir branş olma yolunda hızla ilerliyor. Amacım bu sporu Tekirdağ’da da bu işe gönül veren arkadaşlarımla ekipler oluşturarak daha geleneksel hale getirip her yaştan insanı bu oyunla tanıştırıp oynatmak ve branşın gelişimine katkılar sağlamaktır” dedi.
Dere, ilçelerde de temsilcilikler kuracaklarını ifade ederek şöyle devam etti:
“Haziran ayı içerisinde bir sıkıntı olmazsa şayet Edirne veya çevre illerde bir sertifika eğitimi yapılacaktır. Eğitimin içeriği uluslar arası ayak tenisi oyun kuralları, temel eğitimi, hakem işaretleri ve organizasyon şemaları vb. olacaktır. Ayaktenisinin Türkiye’ye ve Tekirdağ’mıza hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. ASKF, belediyeler vb. ildeki tüm paydaşlarla koordineli çalışmalar yaparak geleceğin sporcularını yetiştirmek ve ayaktenisini yaygınlaştırmak istiyoruz. Bu bağlamda Ayak Tenisi Federasyonu Başkanı Mustafa Sungur‘a ,Başkan Yrd.Oğuz Özer’e, yönetim kurulu üyelerine ve ismini sayamadığım bu işin tüm gönüldaşlarına teşekkür ederim”

Haber Tarihi : 03.05.2021