Dev projede 1’inci etap çalışmaları sürüyor

Haber Çerkezköy Gündem

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Çerkezköy Belediyesi ve Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü’nün (TESKİ) ortak hayata geçireceği Çerkezköy Atatürk ve Öztrak Caddeleri Kentsel Tasarım ve Peyzaj Uygulaması Projesi'nde 1’inci etap çalışmaları sürüyor. Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, altyapısı tamamlanan Atatürk ve Öztrak Caddelerinde 20 bin 160 ton sıcak asfalt çalışması yapacaklarını kaydetti.

Atatürk ve Öztrak Caddeleri Kentsel Tasarım ve Peyzaj Uygulama Projesi 1’inci etap çalışmaları planlanan program dahilinde devam ediyor.

 

3’ÜNCÜ KISIMDA ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

 

Belediye Başkanı Vahap Akay, “Atatürk - Öztrak Caddeleri ve bunlara bağlı 19 sokağın altyapı ve üstyapı düzenlemelerinin ilk adımı olan 1. etap çalışmalarımız planlandığı şekilde devam ediyor. Altıyol Kavşağı ile Cumhuriyet Meydanı arasındaki kısımda altyapı çalışmaları tamamlandı. Ekipler 1’inci etap 3’üncü kısımda çalışmalarını sürdürüyor” ifadelerini kullandı.

 

4 ETAPTA YAPILACAK

 

“Proje kapsamında Atatürk ve Öztrak Caddeleri ile bağlantılı sokaklarda 15 bin 990 metre içme suyu hattı yenilenecek” diyen Akay, “Bununla birlikte 11 bin 700 metre kanalizasyon hattı, 4 bin 900 metre yağmur suyu hattı inşası gerçekleştireceğiz. Atatürk ve Öztrak Caddeleri Kentsel Tasarım ve Peyzaj Uygulama Projesi 4 etapta yapılacak. Bu proje ile Çerkezköy’ün yıllardan beri süre gelen altyapı sorununu ortadan kaldıracağız” dedi. Mevcut altyapı hatlarının ortalama 30-40 yıllık altyapılar olduğunu kaydeden Akay, “Mevcut, ömrünü tamamlamış ve artık ihtiyaca cevap veremez hale gelmiş altyapı, son teknoloji hatlarla değiştiriliyor. Hatlarımızın çaplarını 2-3 katına çıkarıyoruz. Asbest içme suyu hattı da daha sağlıklı ve dayanıklı olan son teknoloji duktil borularla yenileniyor” ifadelerini kullandı.

“MODERN BİR KENT MEYDANI YAPACAĞIZ”

 

Cumhuriyet Meydanı’na Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından Tam Otomatik Yeraltı Otoparkı yapılacağını belirten Başkanımız Vahap Akay, “Çerkezköy Belediyesi olarak Cumhuriyet Meydanı’nda modern bir Kent Meydanı yapacağız. Bununla birlikte Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve TESKİ tarafından altyapısı tamamlanan Atatürk ve Öztrak Caddelerinde 20 bin 160 ton sıcak asfalt çalışması yapacağız. 

 

“MODERN VE ESTETİK BİR GÖRÜNÜME KAVUŞTURACAĞIZ”

 

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve TESKİ’nin 1. etaptaki altyapı çalışmalarını tamamlamasının ardından Çerkezköy Belediyesi olarak üstyapı çalışmalarına başlayacağız. Daha sonra iki caddemizde engelli erişebilirliğinin sağlandığı, bisiklet yollarının, yaya kaldırımlarının, peyzaj düzenlemelerinin ve modern aydınlatma çalışmalarının olduğu üstyapı projesini hayata geçireceğiz. Tüm bu çalışmaların sonunda Çerkezköy’ün iki büyük caddesini son derece modern ve estetik bir görünüme kavuşturacağız” dedi.

Haber Tarihi : 28.07.2021