DEVLET HASTANESİ YENİ BİNASINDA HİZMET VERMEYE BAŞLADI

Haber Muratlı Gündem

Türkiye’deki D sınıfı hastaneler arasında ilk 5’e giren Muratlı Devlet Hastanesi yeni hizmet binası hastaları ağırlamaya başladı

 

Pazartesi gününden itibaren yeni binasında hizmet vermeye başlayan Muratlı Devlet Hastanesi’nin yeni binasında iki dahiliye, iki aile hekimi, genel cerrahi, kadın doğum, çocuk ve anestezi uzmanı, üroloji, göz, ortopedi, iki diş hekimi ile hizmet verecek.

Hasta kabulünden önce Muratlı Devlet Hastanesi’ni ziyaret eden Tekirdağ İl Sağlık Müdürü Cengiz Becerir, Tekirdağ Kamu Hastaneleri Başkanı Atakan Eren ile yetkililer, son çalışmaları yerinde inceledi. Tüm personeli özverili çalışmaları için tebrik eden Cengiz Becerir ve Atakan Eren, yeni hastanenin hayırlı olmasını diledi.

 

Diş için yeni röntgen cihazının alındığı, dört boyutlu yeni bir röntgen cihazının ise ihalesinin yapıldığı, 2 diş üniti alındığı ve bağışçılar tarafından RVG cihazının bağışlandığı kaydedildi.

 

40 yataklı D sınıfı hastanede artı olarak 6 yoğun bakım yatağı da bulunuyor.

Yapılan açıklamada, hastanenin, Türkiye’deki D sınıfı hastanelerde ilk 5’e girdiği belirtilerek, yeni binada yoğun bakım ünitesi de aktif olarak kullanılacağı, önümüzdeki dönemde bir psikiyatr uzmanı ile haftanın belirli günleri kulak burun boğaz ve cildiye doktorunun da geleceği aktarıldı.

 Hastane Yönetimi ise, hedeflerinin bu hekimlerin kalıcı olması ve bölümlerinin sürekliliğini devam ettirmesi olduğunu kaydederek, insanları ilçe dışına sevklerden kurtaracaklarını vurguladı.

Haber Tarihi : 26.03.2018