DOĞAL GAZ KAZI ÇALIŞMALARI BAŞLIYOR

Haber Malkara Gündem

2015 yılında Malkara Belediye Meclisinin oy birliği ile aldığı karar sonucunda ilçemizde doğal gaz proje çalışmalarına başlanılarak doğal gaz ateşi yakılıp, kısa bir süre önce GAZDAŞ Yetkilileri ile Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul'un yapmış olduğu görüşmeyle Nisan ayının sonlarına doğru ilçemizde alt yapı kazı çalışmalarına aktif olarak başlanılacağının müjdesi verilmesinin ardından vatandaşlarımız tarafından beklenen gün geldi.

Doğal gaz kazı çalışmalarının yapılabilmesi için Malkara Belediyesi tarafından yüklenici firmaya kazı ruhsatı teslim edilmiş olup önümüzdeki günlerde kazı çalışmalarına başlanacaktır.

İlk etapta doğal gaz kazı çalışmalarına Camiatik Mahallesi 5 Evler Sokak, Filiz Sokak, Gülbahçe Sokak, Hasan Gürkan Caddesi, Hasan Tütüncü Sokak, Hüsnü Pullukçu Caddesi, Kırlangıç Sokak ve Sümbül Sokak'ta başlanılacaktır.

Doğal gaz kazı çalışmalarına hızlı bir şekilde devam edilecek olup, en kısa sürede ilçemizdeki tüm mahallelerde çalışmalar tamamlanacaktır.

Doğal gaz ateşinin yakılmasının ardından sürecin başlaması için mücadele eden Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul;“Malkara'mız doğal gaza kavuşabilmesi için 2015 yılında Malkara Belediye Meclisinin oy birliği ile aldığı karardan itibaren süreci yakından takip edip mücadelemizi gerçekleştirdik. Yüklenici firma tarafından önümüzdeki günlerde Malkara'mızda doğal gaz kazı çalışmalarına başlanacak. Gelişen ve değişen Malkara'yı inşa etmenin mutluluğunu yaşayan bizlere bu süreçte destek veren herkese teşekkür ederim.

Kazı çalışmalarının yapılacağı yerlerde de verilecek rahatsızlıktan dolayı hemşehrilirimizin hoşgörüsüne sığınıyoruz. Temiz bir nefes için doğal gaz ilçemize hayırlı ve uğurlu olsun.“ dedi.

Haber Tarihi : 27.04.2021