EDİRNE'DE SUYUN ÖNEMİ ÜZERİNE KOMPOZİSYON YARIŞMASI

Haber Bölge Haberleri

Edirne Belediyesi, Suyun Hayatımızdaki Önemi ve Suyun Tasarrufu konulu Resim ve Kompozisyon Yarışması düzenliyor. İlkokul, Ortaokul ve Lise düzeyinde düzenlenecek olan Suyun Önemi ve Tasarrufu konulu Resim ve Kompozisyon Yarışmasına son başvuru 8 Şubat 2021 tarihinde olacak. Sonuçlar ise 15 Şubat 2021 tarihinde açıklanacak.
Küresel ısınma ve iklim değişikliği dünyayı da kuraklık tehlikesi ile karşı karşıya bıraktı. Edirne Belediyesi suyun hayatımızdaki önemi ile suyun tasarruflu kullanılması gerekliliğine dikkat çekmek ve bu konuda farkındalık yaratmak adına resim ve kompozisyon yarışması düzenliyor.  İlkokul, Ortaokul ve Lise düzeyinde düzenlenecek olan Suyun Hayatımızdaki Önemi ve Tasarrufu konulu Resim ve Kompozisyon Yarışmasına son başvuru 8 Şubat 2021 tarihinde olacak. Sonuçlar ise 15 Şubat 2021 tarihinde açıklanacak.
 
İlkokul, Ortaokul ve Lise düzeyinde resim yarışmasında birinci Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerinin simgelerinden ‘Pehlivanlar Heykeli’, ikinci Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri simgelerinden ‘Minyatür Kemer’, üçüncü Yöresel El Sanatlarımızda Edirne’nin simgesi olan ‘Edirne Kari’ ile ödüllendirilecek.
 
İlkokul, Ortaokul ve Lise düzeyinde düzenlenecek olan Kompozisyon Yarışmasında ise birinciye Edirne Kent Müzesi Temalı Madalya, ikinciye Flaş Bellek, üçüncüye ise Edirne Kent Müzesi Logolu Bardak hediye edilecek.
 
Resim Yarışmasına katılacak olanlar eserlerini, paketleyerek/zarflayarak en son 08.02.2021 tarihinde mesai saati bitimine kadar Edirne Kent Müzesi ve Hasan Ali Yücel Eğitim Yerleşkesine teslim etmeleri gerekmekte. 

Haber Tarihi : 15.01.2021