Edirne valisinden LGS birincilerine, çeyrek altın

Haber Bölge Haberleri

EDİRNE Valisi Ekrem Canalp, Liseye Geçiş Sınavı’nda (LGS) tüm soruları doğru çözüp 500 tam puan alan Edirneli 3 öğrenciyi çeyrek altınla ödüllendirdi. 

 

 

Türkiye genelinde 2020-2021 Eğitim Öğretim yılında yapılan LGS’de tüm soruları doğru çözüp 500 tam puan alan 36 ilden 97 öğrenci arasına giren Özel Edirne TED Ortaokulu öğrencileri Alper Atlı ve Oktunç Sağlam ile Özel Edirne Bahçeşehir Ortaokulu öğrencisi Berka Yay, Vali Ekrem Canalp tarafından çeyrek altınla ödüllendirildi. Öğretmenlerine de teşekkür belgesi verilen törende konuşan Vali Canalp, pandemi sürecinde çaba gösteren tüm öğrencileri tebrik etti.

 

 

Öğrencilerin, özellikle pandemi sürecinde gösterdikleri çabalara vurgu yapan Vali Canalp, “Burada bu hediyeleri verirken, aslında tam puan alarak kendilerinin başarılarını kanıtlayan bu arkadaşlarımızı değil pandemi süreci içerisinde bu sınavlara hazırlanırken kendi bireysel çabalarıyla, öğretmenlerinin desteğiyle okullardan aldıkları destekle başarı sağlayan bütün öğrencilerimizi ve bütün öğretmenlerimizi kutlamak istiyorum. Burada 3 öğrencimize verdiğimiz ödül çaba ve gayret gösteren bütün öğrencilerimize arkadaşlarımızın şahsında veriyoruz. Bu 3 öğrenci kardeşimin çabasına katkı sağlayan öğretmenlere vermiş olduğumuz ödül de sembolik olarak bütün öğrencilerimize destek olan bütün öğretmenlerimize vermiş olmak istiyorum” dedi.

Haber Tarihi : 13.07.2021