Ergene’de Bozulan ve Deforme Olan Parke Taş Yollar Onarılıyor

Haber Ergene Gündem

Ergene Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü yolların modern ve estetik bir görünüme kavuşması ve vatandaşların ulaşım sorunlarının ortadan kaldırılması amacıyla ilçe genelinde başlatılan kilit parke taş tamiri çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.

Ergene’nin her hangi bir mahallesini bir diğerinden ayırmadan çalışmalarını sürdüren Ergene Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri bir çok mahallede eş zamanlı olarak çalışmalar yürütüyor. Çalışmalar kapsamında Ergene’nin mahallelerinde zarar gören parke taşları yerlerinden söken ekipler yerine yeni kilit parke taşları döşüyor.

Halkımız İçin Gece Gündüz Demeden Çalışmaya Devam Edeceğiz

Çalışmalar ile ilgili bilgi veren Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Ergene Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimizce başlatılan kilit parke taş çalışmaları ilçemiz genelinde tüm hızıyla devam ediyor. Ergene’de ki vatandaşlarımızın geçmişte en büyük sorunlardan biri olan yol sorununu göreve gelir gelmez yapmış olduğumuz alt yapı çalışmaları ile %90 ortadan kaldırdık. Eskiden yolu olmayan, özellikle kış aylarında çamurlu yollarda yürümek zorunda kalan vatandaşlarımız şimdi oluşturmuş olduğumuz kilit parke taşlar ile özlemiş oldukları modern yolara kavuşturduk. 20 yıllık belediyelerin yapamadığı çalışmaları bizler 7 yılda yaptık. Her zaman dediğim gibi her şeyin en iyisine en güzeline layık olan Ergene halkımız için gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

2020 Yılında 67.000 m2 Parke Taş

Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel 2020 yılında Ergene Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından ilçe genelinde yapılan kilit parke taş ve yol çalışmaları hakkında bilgiler de verdi. Başkan Yüksel, “2020 yılı içerisinde Belediyemiz tarafından toplam 67.000 m2 parke taş yeni yol ve kaldırım tamamlanmış, 5.000 m2 parke taş yol ve kaldırım onarım çalışması yapılmış, 6 km beton yeni yol ve 3 km asfalt yeni yol yapılmıştır. 2020 yılında olduğu gibi 2021 yılında da Sevgi Kenti Ergenemizde yol, kaldırım ve kilit park taş çalışmalarımız tüm hızıyla devam edecektir” dedi.

Haber Tarihi : 16.04.2021