Ergene’de Vakıflar Gençlik ve Spor Kompleksi İhale Aşamasına Geldi

Haber Ergene Gündem

Ergene Belediyesi tarafından Vakıflar Mahallesine yapılması planlanan Vakıflar Gençlik ve Spor tesisi projesi tamamlanarak ihale aşamasına geldi.

Spora ve sporcuya büyük değer veren Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel büyük bir spor tesisini Ergene’de hayata geçirmeye hazırlanıyor. Vakıflar mahallesine 41.891 m2 alan üzerine yapılacak olan Vakıflar Gençlik ve Spor tesisi projesi tamamlanarak ihale aşamasına girdi.

Söz verdiğimiz projelerimizi tek tek hayata geçirmenin mutluluğunu Ergene’de ki vatandaşlarımız ile birlikte yaşamaktan gurur duyduğunu belirten Başkan Yüksel, “Halkımıza ne söz verdiysek onu yapıyoruz, Vakıflar Mahallemize kazandıracağımız büyük spor tesisimiz ihale aşamasına geldi. Vakıflar Mahallemizde gerçekleştirilecek olduğumuz projemiz ile özellikle çocuklarımız ve gençlerimiz başta olmak üzere her yaş grubunda ki vatandaşlarımızın faydalanabileceği “Açık Spor Alanı/Futbol Sahası’nı halkımızın hizmetine sunacağız. 7’den 70’e tüm vatandaşlarımızın rahatlıkla erişim sağlayabilecekleri, saha sporları alanlarından faydalanarak hem beden hem de ruh sağlıklarını destekleyecekleri alanlar oluşturarak özellikle gençlerimizi spor ile bütünleştirecek, birçok kötü alışkanlık ve kötü ortamlardan korumaya çalışacağız” dedi.

65m x 108m çim saha projesi içinde 450 kişi kapasiteli seyirci tribünü, idari bina, 4 adet soyunma odası, wc, duş alanları, revir odası, antrenör ve hakem odaları ile büfe ve otopark olacak.

Haber Tarihi : 16.06.2020