Ergene Velimeşespor’un Genç Yetenekleri 1. Lig’de

Haber Ergene Futbol

2014 yılında kurulmasına karşın 5 yılda elde ettiği 3 şampiyonluk ve 2. Lig’deki ilk sezonunda dikkat çekici sonuçlar alan Tekirdağ’ın 2. Lig’deki tek temsilcisi Ergene Velimeşespor’un genç oyuncuları Baran ve Onat Kutay 1. Lig ekibi Tuzlaspor’a transfer oldu.

Amatör liglerden bu yana Ergene Velimeşespor forması giyen Baran Işık (22) ve mavi – beyazlı ekibin 3. Ligde oynamaya başladığı yıldan bu yana 3 sezondur formasını terleten Onat Kutay Kurt (22) 1.Lig ekiplerinden Tuzlaspor takımına transfer oldu.

Ön libero mevkiinde ve ihtiyaç durumunda savunmada görev alan ancak maçların kritik anlarında sahne alarak önemli gollere imza atan Baran ile santrafor mevkiinde görev yapan ve kaydettiği gollerle takımına önemli puanlar kazandıran Onat Kutay 1. Lig ekiplerinden Tuzlaspor ile anlaşma sağladı.

Transferi duyurarak genç ve gelecek vadeden futbolculara başarılar dileyen Ergene Velimeşespor kulübünden yapılan açıklamada, “Profesyonel spor kulübümüzün futbolcuları Baran Işık ve Onat Kutay Kurt transfer konusunda 1. Lig ekibi Tuzlaspor Kulübü ile anlaşmıştır. Bölgesel Amatör Ligden beri formamızı giyen Baran Işık ve profesyonel olduğumuz ilk sezondan beri formamızı giyen Onat Kutay Kurt’a kulübümüze vermiş oldukları emekler ve bizlere yaşatmış olduğu başarılar İçin teşekkür eder, yeni takımlarında başarılar dileriz”  denildi.

Haber Tarihi : 27.08.2020