Ergene Velimeşespor Futbolcu Fabrikası

Haber Ergene Futbol

Misli.com 2. Lig Beyaz Grup’ta mücadele eden Ergene Velimeşespor adeta bir futbolcu fabrikası gibi genç yeteneklerini üst liglere kazandırmaya devam ediyor. Son olarak bu sezonun ilk yarısında Ergene Velimeşespor forması giyen Embiya Ayyıldız Süper Lig takımlarından Ankaragücü’ne transfer oldu.

Sezon başında Ergene Velimeşespor formasını uzun yıllar terleten Onat Kutay Kurt ve Baran Işık’ın 1. Lig takımlarından Tuzlaspor’a, Muhammet Raşit Yöndem’in de yine 1. Lig takımlarından Boluspor’a transferinin ardından sene başında takıma katılan ve ilk yarıda mavi – beyazlı formayı giyen Embiya Ayyıldız Süper Lig takımlarından Ankaragücü’ne transfer oldu.

Adeta bir futbolcu fabrikası gibi çalışan Ergene Velimeşespor genç yetenekleri kadrosuna katmaya altyapıdan yetişen gençleri A takıma kazandırmaya devam ediyor.

Ergene Velimeşespor’un Dikkat Çeken Başarısı

Henüz çok yeni bir ilçe ve çok yeni bir takım olmasına karşın amatör kümeden 2. Lig’e kadar giden bir serüvenin içerisinde yer alan Ergene Velimeşespor 2013 – 2014 sezonunda Tekirdağ Süper Amatör Küme’de mücadele eden ve aynı yıl şampiyon olarak bölgesel amatör kümeye yükselmişti.

3. senenin sonunda bölgesel amatör ligde şampiyon olarak play- off maçı oynayan ve bu maçı da kazanarak 3. Lig’e yükselen Ergene Velimeşespor 3. Lig’deki 2. Sezonunda tekrar şampiyon olarak 2. Lig’e yükselme başarısı göstermiş, 2014 yılında Tekirdağ Süper Amatör Lig’de yer alan Ergene Velimeşespor 2019 yılında 2. Lig’e yükselerek önemli bir başarıya imza atmıştı.

Haber Tarihi : 19.01.2021