Erikli Sahilinin ardından Yayla Sahilinde de temizlik çalışmaları başladı

Haber Bölge Haberleri

Keşan Belediyesi tarafından mücavir alanlarda yapılan temizlik çalışmaları devam ediyor.

Yenimuhacir ve Esetçe Belediyesi’nin katkılarıyla gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında Erikli Sahili’nin ardından Yayla Sahili’nde de çalışmalara başlandı.

Konuyla ilgili olarak bilgi veren Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Altay, “Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’nun talimatı ile Yayla Limanı’ndan başlamak üzere Yayla Sahili’nde temizlik çalışmalarına başlandık. Burada 4 Haziran 2020 Perşembe günü 3 kamyoni, 1 kepçe ve 6 tırpancı ile ot biçme çalışmalarımıza başladık. Vatandaşlarımızın evsel atıklar dışında çöp atmamasını istiyoruz. Biriken inşaat atıkları, dal ve budakları bir defalığına mahsus olmak üzere alıyoruz. Bundanb sonra evsel atık dışında çöp atan vatandaşlarımıza Belediye Kanunu’nun 41.maddesinde yer alan Kabahatler Kanunu uyarınca yasal işlem yapmak zorunda kalacağız. Çünkü attıkları kötü atık ve inşaat atıkları çöp araçlarımızın hidroliklerine zarar vermektedir. Bu arada Yayla’daki çalışmalarımıza katkı veren Yenimuhacir ve Esetçe Belediyesi’ne de teşekkür ediyoruz.” dedi.

Altay, ayrıca Erikli’de de Yelken Kulübü ile Erikli Oteli arasında sahilimizde tırmıklanma ve kum temizleme aracımız ile sahil temizliği çalışmasının yapıldığını da sözlerine ekledi.

Haber Tarihi : 06.06.2020