Eski ders kitapları ekonomiye kazandırılacak

Haber Çerkezköy Gündem

Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ‘ Ücretsiz ders kitaplarını ekonomiye kazandırıyoruz’ projesini bu yıl da devam ettiriyor. Başlatılan çalışmayla geçtiğimiz öğretim yılı başında öğrencilere ücretsiz olarak dağıtılan ders kitapları toplanarak geri dönüşümü sağlanacak. Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş “2023 Eğitim vizyonunda Okulların finansmanı ve kaynak çeşitlendirilmesinin gerçekleştirildiği projemiz bu yıl için yeniden başlamış olup, kitap geri dönüşümlerini en yakın okula teslim edebilirsiniz” dedi.
Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan çalışma ile geçtiğimiz öğretim yılı başında öğrencilere ücretsiz olarak dağıtılan ders kitapları toplanarak bunların geri dönüşümü sağlanacak.

 

GEÇEN YIL 100 BİN KİTAP TOPLANMIŞTI

 

Çerkezköy Kaymakamlığı ve Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan “Ücretsiz ders kitaplarını ekonomiye kazandırıyoruz” projesi geçtiğimiz yıllarda büyük destek görmüş ve toplam 100 bin 30 kilo kitaptan 102 bin 530 lira gelir elde edilmişti. Proje ile ilgili açıklamada bulunan İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş “ Bu proje ile binlerce ağaç kurtarılacak. Ücretsiz ders kitaplarını ekonomiye kazandırıyoruz projesi okullarımız için, geleceğimiz için, güçlü yarınlar için ve yemyeşil bir ülke için olacak. 2023 Eğitim vizyonunda Okulların finansmanı ve kaynak çeşitlendirilmesinin gerçekleştirildiği projemiz bu yıl için yeniden başlamış olup, kitap geri dönüşümlerini en yakın okula teslim edebilirsiniz. 

Haber Tarihi : 25.09.2020