Gaziler günü Çerkezköy’de de kutlanacak

Haber Çerkezköy Gündem

Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’e 1921 yılında Mareşallik rütbesi ile gazilik unvanının verildiği tarih olan “19 Eylül Gaziler Günü” tüm yurtta olduğu gibi Çerkezköy’de de kutlanacak.

Çerkezköy Kaymakamlığı tarafından açıklanan programa göre tören 19 Eylül Cumartesi günü saat 10:00’da Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı, Çerkezköy Belediye Başkanlığı ve Türkiye Muharip Gaziler Derneği Temsilciliğine ait çelenklerin Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na sunulması ile başlayacak. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam edecek törende Türkiye Muharip Gaziler Derneği Çerkezköy Şube Başkanı Hasan Hüseyin Yarlıgan’ın günün anlam ve önemini belirten konuşma yapacak.

 KURUMLAR GÖREV ALACAK

 Tören yerinde kürsünün hazırlanması, ses yayın düzeninin kurulması Kaymakamlık ve Çerkezköy Belediye Başkanlığı’nca sağlanacak. Tören alanında gidiş-geliş güzergahının trafik tedbiriyle, alandaki güvenlik önlemlerinin alınması, alana araç park edilmesinin engellenmesi İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından sağlanacak. Törene katılacak olan gaziler ve aileleri Çerkezköy Belediyesi tarafından evlerinden alınıp tören alanına getirilip, törenin ardından yine evlerine götürülecek. İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından da tören boyunca sağlık tedbirleri alınarak, tören alanında sağlık görevlileri ile teçhizatlı bir ambulans bulundurulacak. Tören esnasında elektrik kesintisinin yapılmaması hususunda her türlü tedbirin alınmasına yönelik önlemler TREDAŞ İşletme Müdürlüğü’nce alınırken, Cumhuriyet meydanındaki Atatürk anıtının bakım ve temizliği ise Çerkezköy Belediye Başkanlığı tarafından sağlanacak. Tören sunuculuğu ise Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Anadolu Lisesi Coğrafya öğretmeni Fikret Puza  tarafından yapılacak.

Haber Tarihi : 16.09.2020