GÜLCÜ, “300 Liraya Bir Çocuğa Hayat Olacaksınız”

Haber Süleymanpaşa Gündem

Trakya Çölyak ve Sağlıklı Yaşam Derneği başkanı Bahar Ayşegül Gülcü, Tekirdağlı belediyelere, iş adamlarına, oda ve hayır dernekleri başkanlarına çağrıda bulundu.

Çölyak hastalarının sorunlarına değinen Gülcü, “Birçok zengin kesimin bir akşam yemeği bedeli olan 9 bin lira ile 30 Çölyak Hastası Kişiye İçinde 60 Parça Gıda Ürünü Bulunan Erzak Paketinin Tanesi 300 Liradan Alınmasının İmkanının Tekirdağ’dan hayırseverlerce karşılanması için Tüm hayırseverlerden destek istiyoruz. Bir tür ince bağırsak kanseri olan Çölyak hastalığına yakalanan kişiler, proteinli gıdalar tüketemiyorlar. Sağlıklı bir vatandaşın 25 kuruşa aldığı çubuk krakerin dahi glutensiz olanına 5-6 lira para ödemek zorundalar. İçinde 60 parça gıda olan erzak paketinin yaklaşık 800-1000 lira bedel tuttuğu ortamda,300 lira gibi uygun bir fiyata ihtiyaç sahibi ailelere sunma imkanını sağlayacak kişi ve kuruluşlara çağrıda bulunuyoruz” dedi.

ÇOĞUNLUĞU ÇOCUK OLAN 30 ÇÖLYAK HASTASINI BAYRAMDA MUTLU EDİN

Trakya Çölyak ve Sağlıklı Yaşam Derneği Başkanı Bahar Ayşegül Gülcü; “Trakya’da başta çocuklar olmak üzere çölyak hastaları hayata tutunmaya çalışıyorlar. El verip umut olmanız için yardım bekliyorlar. Ramazan fitresi, bağış ve zekatlarınızla, Mayıs ayı Çölyak hastaları haftasında, Çölyak hastalığı olan çocuklara el vermek, vererek, veren el olup, bir verdiğinizde yediveren gül misali kazancınızın bereketinin artmasını isterseniz, yardım ve destek için Trakya Çölyak ve Sağlıklı Yaşam derneği başkanı olarak bana ulaşmanız yeterlidir.0542 302 77 25 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz. Trakya Çölyak ve Sağlıklı Yaşam derneği adına saygılarımı sunuyor, desteklerinizi bekliyoruz. Unutmayın 300 liraya bir çocuğa hayat olacaksınız” ifadelerini kullandı.

Gülcü ayrıca, "Erzak paketi yerine bağış yapmak isteyenler, olursa, ‘Dernek Hs Bağış’ diye belirtip, adını ve T.C. numarasını belirtip bankaya bağış olarak yatırabilirler” açıklamalarında bulundu.

Haber Tarihi : 20.05.2020