Günay’dan Eğitim-Öğretim Yılı mesajı

Haber Süleymanpaşa Gündem

Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı ile ilgili bir mesaj yayımladı. Günay yayımladığı mesajında, “Bilindiği gibi dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde de kovid-19 salgını nedeniyle eğitim de dâhil olmak üzere hayatın her alanı etkilendi. Bu süreçte öğrencilerimizin mağduriyetlerini en aza indirmek için zaman zaman okullar açık tutularak zaman zaman da uzaktan eğitimle süreklilik sağlanmaya çalışıldı. Bu kapsamda gelinen noktada ilgili tüm kurum ve kuruluşlar nezdinde gerekli önlemler alınarak 2021-2022 eğitim öğretim yılının yüz yüze, tam zamanlı ve tüm kademelerde başlatılması kararlaştırılmıştır.

Yaşanan gelişmelerin gerisinde kalmamak için donanımlı, iyi yetişmiş insan gücüne ve her alanda bunu sağlayan kaliteli eğitime ihtiyaç duyulmaktadır. Bu nedenle, ülkemizi daha iyiye ve ileriye götürerek çağdaş uygarlık düzeyinin üstüne çıkarabilmek için; birey, toplum ve ülke olarak eğitime daha fazla önem vermemiz gerekmektedir.

Yarınlarımızın umudu olan çocuklarımızın yetişmesinde hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan eğitim camiamızın tüm mensuplarını kutluyorum. Öğrencilerimizin yetişmesinde öğretmenlerin olduğu kadar ebeveynlerine de büyük göreve ve sorumluluk düşmektedir. Bu nedenle eğitimcilerimiz ve ebeveynlerimiz arasındaki iş birliği mekanizmalarının iyi kullanılması, öğrencilerimizin başarısını artıracak, eğitimde arzulanan kaliteye ulaşmamızı sağlayacaktır.

Tüm velilerimizin, öğretmenlerimizin, servis ve kantin çalışanlarımızın da öncelikle kendi sağlıkları sonra da öğrencilerimiz ve eğitimin yüz yüze devam edebilmesi için kurallara uymaları ve her türlü sağlık önlemini almaları gerekmektedir.

Yeni eğitim-öğretim yılının sevgili öğrencilerimiz başta olmak üzere, öğretmenlerimize, eğitim camiamıza, velilerimize, ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Tüm eğitim camiamıza en içten sevgilerimi ve başarı dileklerimi sunuyorum” ifadelerine yer verdi.

Haber Tarihi : 07.09.2021