GÜRKAN'DAN GAZİLER GÜNÜ MESAJI

Haber Bölge Haberleri

19 Eylül Gaziler Günü’nü kutlayan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Şanlı tarihimizin ebedi kahramanları, destansı tarihimizin yaşayan abideleri, toprağı vatan yapan Gazilerimiz; bu vatan size çok şey borçlu” dedi.
Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle yayınladığı mesajında şunlara yer verdi;

 “Tarih boyunca hür ve bağımsız yaşamış Türk milleti işgal ve esarete alışık olmayan asil ve büyük bir millettir. Bu millet hiçbir zaman bağımsızlığından taviz vermemiştir. Bu uğurda çok savaş yapmış, birçok insanını şehit ve gazi vermiştir. Gazilik unvanı hayatta olan bir insanın taşıyabileceği en yüce makamdır. Bugün millet olarak, birlik ve beraberlik içinde, bu cennet vatan topraklarında bağımsız ve hür yaşıyorsak, bunu aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize borçluyuz. Gazilerimiz, Türkiye Cumhuriyeti’nin sonsuza kadar yaşamasının en büyük teminatı; Türk kahramanlık tarihinin sönmeyen meşaleleridir. Hiç kuşkusuz ki, kahramanlıkları ve fedakarlıklarıyla örnek olan vatan evlatlarını asla unutmayacak, onların emanetlerine sonsuza kadar sahip çıkacağız. Bu nedenle şehitlerimizin ve gazilerimizin emaneti olan bu mukaddes toprakları ilelebet muhafaza etmek, ay yıldızlı bayrağımızı bu topraklarda sonsuza dek dalgalandırmak, şehit yakınlarımıza ve gazilerimize sahip çıkmak hepimiz için milli bir görevdir.

Tüm bu duygu ve düşüncelerle toprağı vatan yapan; kahramanlıklarıyla tarihin gidişatını değiştiren; ülkesi için canını feda etmekten bir an bile çekinmeyen ve bu uğurda gazilik unvanına sahip olan tüm gazilerimizin, 19 Eylül Gaziler Günü’nü kutluyor; Başta Gazi Mareşal Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum.

Haber Tarihi : 19.09.2020