GÜRKAN, RAMAZAN BAYRAMI'NI KUTLADI

Haber Bölge Haberleri

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Ramazan Bayramı nedeniyle yayınladığı kutlama mesajında şunlara yer verdi:

“Sevgili Hemşehrilerim; Değerli Edirneliler. Bildiğiniz gibi tüm dünyayı saran COVİD-19 salgını nedeniyle zor günler geçirdik. COVİD-19 tedbirleri kapsamında Ramazan Ayı boyunca sevdiklerimizle aynı iftar sofrasında buluşamadık. Ama yaşadığımız tüm bu süreç dayanışma ve yardımlaşmamıza engel olamadı. Bizi biz yapan ortak değerlerimizle yardımlaşma ve dayanışmamız Ramazan Ayı’nda en üst seviyeye ulaştı. COVİD-19 salgını nedeniyle gelirinden olan yada geliri azalan vatandaşlarımıza yardım eli uzatığınız, onların kalbine dokundunuz, yaralarını sardınız.  Edirne Belediyesi olarak hizmete sunduğumuz Edirne İMECE ve Askıda Fatura uygulamamıza destek veren tüm hemşehrilerime bir kez daha şükranlarımı sunuyorum. Bu uygulamalarımız devam edecek.    

Sevgili Hemşehrilerim; Değerli Edirneliler; Arife Gününden, bayramın son gününe kadar 23-24-25-25 Mayıs tarihlerinde ülke genelinde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak. COVİD-19 tedbirleri kapsamında bu bayram sevdiklerimiz bir araya gelemeyeceğiz. Uzun süredir çocuklarını, torunlarını kucaklayamayan büyüklerimiz üzülmesin. Gelecek bayramları hep birlikte kutlayabilmek için; sizlerin ve bizlerin sağlığı için bu bayram evlerimizdeyiz. Sağlıklı günlerde tekrar buluşacak, sevdiklerimize kucak dolusu sarılacağız. Çocuklarımız yine sokaklarımızı renklendirecek.

Daha güzel ve sağlıklı yarınlarda buluşmak dileğiyle tüm Edirne Halkı’nın ve İslam Alemi’nin Ramazan Baymanı kutluyorum. “

Haber Tarihi : 21.05.2020