Hamarat, Karadağ’a mı kaçtı ?

Haber Çerkezköy Gündem

Çerkezköy’de üç çocuk annesi 36 yaşındaki Sarıgül Hamarat’ın 2018 Ağustos ayında öldürülmesiyle ilgili olarak tutuksuz yargılanan ve 10 ay önce İstanbul Silivri Adalet Sarayı 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası alan Yunus Hamarat’ın insan kaçakçılarının yardımıyla sınırı geçtiği ve sahte pasaport ile Karadağ’a kaçtığı iddia edildi.

 

 

 

Sarıgül Hamarat’ın ablası Özgül Dilek, ““Yetkililerden yardım istiyorum. Kardeşimi öldüren Yunus da getirilsin” dedi.
Çerkezköy’lü iş adamı Yunus Hamarat, uzun süredir aralarında problem olan eşi Sarıgül Hamarat ile konuşmak için 2018 Ağustos ayında kendisine ait otomobille Kuşbahçe -Büyükçavuşlu yolu üzerindeki ormanlık alana gitmişti. İkilinin otomobilin dışındaki konuşması kısa sürede tartışmaya dönüşmüş, olayda Sarıgül Hamarat silahtan çıkan kurşunlarla göğsünden vurularak hayatını kaybetmişti. Olayın ardından eşi Yunus Hamarat tutuklanarak cezaevine gönderilmiş,  beş ay sonra ise serbest bırakılmıştı.

 

 MÜEBBET HAPİS CEZASI ALMIŞTI

 

Soruşturmayı yürüten Silivri Cumhuriyet Başsavcılığının hazırladığı iddianame mahkeme tarafından kabul edilirken, Yunus Hamarat’ın telefonunda ve HTS kayıtları dosyada önemli deliller arasında yer almıştı. Sanığın çelişkili ifadeleri ve tanık ifadelerini değerlendiren mahkeme iddianamede  “Maktulü öldüreceğini, bunun başka çaresinin olmadığını fakat bu konuşmaları güvendiği için ve kendisini desteklediği için sadece kayınbiraderi Erdal Sönmez anlattığı” iddia edildi. 10 ay önce İstanbul Silivri Adliyesi 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada Yunus Hamarat ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası alırken, Sarıgül Hamarat’ın kayınbiraderi Erdal Sönmez’e ise cinayeti azmettirmekten 12 yıl hapis cezası almıştı.

 

CEZASIZ KALMASIN

 

Son mahkemeye katılmayan ve müebbet hapis cezası alan Yunus Hamarat’ın iddialara göre akrabalarını arayarak Karadağ’a kaçtığını söylediği iddia edildi.  Sarıgül Hamarat’ın ablası Özgül Dilek kararın ardından katilin hâlâ serbestçe dolaşabilmesine isyan etti. Abla Dilek, “Kardeşimi öldüren adam cinayetten sonra tutuksuz yargılandı. Biz defalarca itiraz ettik. Onun öldürdüğü kesinleşince ağır ceza aldı. Bir kadın öldürüldü. Cezasız kalmasın. Ülkeye getirilip cezasını çeksin” dedi.

Haber Tarihi : 24.07.2021