Helvacıoğlu canlı yayında sağlık durumu hakkında bilgi verdi

Haber Bölge Haberleri

Bayramdan önce yaptırdığı Kovid testi pozitif çıkan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, sosyal medya üzerinden yaptığı canlı yayında sağlık durumu hakkında bilgi verdi.

Helvacıoğlu, herkese iyi pazarlar dileyerek;

SAĞLIĞIM İYİ

"Geçmiş bayramınız mübarek olsun. Şahsım, ailem ve belediyem adına her birinizi saygıyla sevgiyle selamlıyorum. Bugün pazar ve sizlerle olmak istedim. Sizleri özledim. Sizlerden ayrı bir bayram geçirdim. Ancak sizlere şahsım adına güzel haberlerim var. Sağlığımın çok iyi olduğunu ve istirahatimin de devam ettiğini söyleyebilirim. Benim için çok zor olan bir zorunlu tatil süreci yaşıyorum. Sevgili hemşehrilerim şunu ifade etmek istiyorum. Aşıların faydasını gördüm. Merak ettiniz bana da sordunuz. 2 Çin aşısı 1 tane de Biontech vuruldum. Biontech vurulduktan 20 gün sonra ekibimle beraber koronavirüse bulaştık. Ekibim oldu, şu anda Gökhan kardeşimiz, Ali Osman, Emre, Aydın biz ekip olarak virüs geçirdik. İkimiz hastenede yattık 4'ümüz de evlerinde geçiriyor. Ama şunu belirtmek istiyorum. İşte burası çok önemli. Aşının faydasını gördüm.

AŞILARINIZI MUTLAKA OLUN

Çok hızlı vaka artışları oluyor. Çözüm aşı tek çare aşı demek istiyorum. Aşı ağır vakaları ve ölümcül tabloyu önlüyor. Nedense aşı karşıtları oluşmuş anlaşılır gibi değil. Aşı olmak hasta olmayı, ağır hasta olmayı engelliyor. Aşılanmaya güzel başladık ama aşılamada düşüş olduğunu görüyoruz. Keşan’da da 100.000’i geçen bir aşı olma ortalaması var, tabii ki doz şeklinde, bu yeterli değil ne yazık ki. aşı günü gelen hemşehrilerime sesleniyorum, Aşı istasyonlarımız hastanelerimiz açık lütfen gidip aşınızı olunuz. Şahsım olarak herkese tavsiye ediyorum

 

EKİBİME TEŞEKKÜR EDİYORUM

Ekonomimizi esnafımızı işlerimizi düşüneceksek bir daha kapanmak istemiyorsak okullarımızın açılmasını istiyorsak çözüm aşı tek çare aşı herkesin aşı olmasının gerekli olduğunu düşünüyorum. Ben evde istirahatte olmama rağmen; başkan vekilim, başkan yardımcılarım tüm ilgili ekipler ve belediye personelimiz müthiş çalışıyorlar. Müjdeli bir haberimiz var; bayramda Erikli sahilimize suyu getirdik. Mücavir alanlarımız dahil Keşan merkezde bayram yoğunluğu yaşadık. Bayram yoğunluğuna rağmen ekiplerimizin seferberliği ile düzenli, disiplinli ve sorunsuz günler geçirdik.

TELEFONLARINIZ MESAJLARINIZ BANA GÜÇ VERDİ

Bayram boyunca sizlerden uzak kaldım ama telefonlarınız, sosyal medyadan yazdıklarınız ve mesajlarınız ile bana moral ve güç verdiniz. Sevilmek çok güzel bende her birinizi çok seviyorum.

BENİ UNUTMAYAN HERKESE TEŞEKKÜR EDERİM

Başta sağlık çalışanlarımız olmak üzere bu süreçte destek olan halimi hatırımı soran herkese minnettarım. Bu kısa ayrılıkta keşan’ımızı ve sizleri ne kadar çok sevdiğimi daha da anladım. Hepinizden allah razı olsun. Allah sizlere sağlık ve sıhhatli günler nasip etsin. Her birinizi saygı, sevgi ve hürmetle selamlıyorum. sağ olun var olun." ifadelerini kullandı.

Haber Tarihi : 26.07.2021