İlk Mezunlar Bir Araya Geldi

Haber Süleymanpaşa Gündem

50. yıl Orta okulundan ilk olarak 1976 yılında mezun olan öğrenciler bir araya geldi.
50. yıl Orta okulundan ilk mezunlarını 1976 yılında verdi. O dönem mezun olan öğrenciler 44 yıllık aradan sonra Manzara Restoran bir araya geldi.
Mezun buluşmasına Ali Yıldız , Deniz Üzümcüler, Hatice Korasan, Necmi Pipamar, Kemal Nazır, Hasan Gürbüz, Şerif Kaçar, Ayhan Kılıç, Hüseyin Altın, Serpil Çeltik ve Ender Koçan katıldı.
Mezunlar adına konuşan Serpil Çeltik her zaman 50. Yıl Ortaokulu büyüyerek bu Ülkenin varlığı içerisinde yer almaya çalıştıklarını söyledi.
Atatürk sevgisi ile büyüdüklerini ifade eden Çeltik, şunları kaydetti;”  Biz bu yüzden Mustafa Kemal Paşa'yı, Atatürk’ümüzü halen severiz. Biz istiklalimize bu yüzden çok düşkünüzdür. Biz 50.Yıl ortaokulunda okumanın verdiği gururla Cumhuriyetin sonsuza kadar sahipçisi ve takipçisi olacağımıza söz verdik ve bugüne kadar olduğu gibi sözümüzde daima duracağız. Hepimiz birbirimizden 44 yıldır kopuktuk. Ancak bu buluşmaların bundan sonra da devamını getirmeye çalışacağız. Bugün burada sınıf arkadaşlarım ile buluşmaktan dolay, Son derece mutluyum. Kalbim pır pır atıyor. Çok mutluyuz. Şuan kendimi çocuk gibi hissediyorum”

Haber Tarihi : 27.06.2020