İmamoğlu Tekirdağ’da

Haber Süleymanpaşa Gündem

Bir dizi ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere Tekirdağ'a gelen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, ilk olarak Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'ni ziyaret etti.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem imamoğlu'nu Tekirdağ'da ağırlamaktan mutluluk duyduklarını belirten Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, "Çalışma azmi ve samimiyetiyle gönüllere taht kuran değerli kardeşim İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu Tekirdağ'da görmek bizi çok mutlu etti, bize büyük güç verdi. Ziyaret programı çerçevesinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin değerli bürokratları ile işbirliği toplantımızı gerçekleştireceğiz. Tekirdağ ile İstanbul birlikte neler yapabilir bunu değerlendireceğiz. Değerli başkanıma ziyaretlerinden dolayı bir kez daha teşekkür ediyor, tüm Tekirdağ halkının selamlarını iletiyorum. Değerli vatandaşlarımıza hizmet etmenin enerjisiyle çalışmalarımıza omuz omuza devam edeceğiz" dedi.

Tekirdağ'da bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'da, İstanbul'un sadece kendisini değil çevresini de etkileyen bir konumda olduğunu belirterek, "Trakya'nın ve Marmara'nın iyi bir tasarrufu, iyi bir planlaması olması halinde Türkiye'nin soluk alacağını hepimiz biliyoruz. Trakya ile birlikte bölgemizde şuan resmi nüfusu ile 26-27 Milyonluk bir bölgeden bahsediyoruz. Türkiye'nin neredeyse üçte biri. Ekonomik anlamda çok daha fazlası. Bu anlamda biz süreci yönetiyoruz. Buraya gelişimizdeki temel amaçta bu. Karşılıklı işbirliği içerisinde neler yapabiliriz noktasında değerlendirmelerimiz olacak. Başkanımızın koordinasyonu ve sizlerin katılımı ile süreci toparlarız diye düşünüyorum" diye konuştu.

Konuşmaların ardından Başkan Albayrak ziyaret anısına Başkan İmamoğlu'na bazı hediyeler takdim etti.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Tekirdağ ziyaret programı çerçevesinde gün içerisinde Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin işbirliği anlamında yapılabilecek çalışmaların ele alınacağı değerlendirme ve koordinasyon toplantısına da katılacak.

İMAMOĞLU DEPREM SİMÜLASYON TIRINI ZİYARET ETTİ

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ayrıca Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından deprem anında ve sonrasında yapılması gerekenler ile ilgili vatandaşlara uygulamalı eğitim verilen Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Deprem Simülasyon Tırı'nı da ziyaret etti. Hem Tırla ilgili hem de Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'nin deprem konusunda yaptığı çalışmalar ile ilgili Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Dairesi Başkanı Sevim Avcı Yener'den bilgi alan Ekrem İmamoğlu, Marmara Bölgesi'nin deprem konusunda riskli bölgelerden biri olduğunu, bu konuda önemli çalışmaları hayata geçiren Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'ni tebrik ettiğini belirtti.

Vali Yıldırım’a Ziyaret

Tekirdağ ile İstanbul arasında işbirliğini geliştirmek maksadıyla Tekirdağ’a gelen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım’ı makamında ziyaret etti.

Vali Yıldırım ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Başkan İmamoğlu’na teşekkür etti.

Ziyarette Başkan İmamoğlu, Vali Yıldırım’a nezaketinden dolayı teşekkür ederek İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından çıkarılan “Hatıralarla Nutuk” adlı eseri ile Atatürk ve İstanbul konulu kitaplar hediye etti.

Ziyaret, Vali Yıldırım ve Başkan İmamoğlu’nun karşılıklı istişarelerde bulunmasının ardından sona erdi.

Ziyarette İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak eşlik etti.

Esnaf Ziyareti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Süleymanpaşa’da esnaf ziyaretinde bulundu.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ile birlikte esnafları ziyaret eden Ekrem İmamoğlu esnafla sohbet ederek istek ve önerilerini dinledi. Tekirdağ'da olmaktan son derece mutlu olduğunu belirten İmamoğlu, "Tekirdağ, İstanbul ile birlikte Türkiye'nin ekonomik açıdan önemli şehirlerindendir. Karşılıklı geliştireceğimiz iş birliği sayesinde güzel işler başaracağımızı düşünüyorum. Bu esnaf kardeşlerimizin de yüzünü güldürecektir." dedi.

Başkan Kadir Albayrak da kamu hizmetinin gereği ve toplumsal dayanışmanın bir ifadesi olarak tüm vatandaşların yanında olduklarını belirterek, "El ele, gönül gönüle, omuz omuza her şeyin en iyisini hak eden halkımıza hizmet verme onurunu paylaştığımız Sayın Ekrem İmamoğlu'nun Tekirdağ ziyaretinde, zor bir süreçten geçmekte olan esnafımızı ziyaret ettik, onların istek ve şikâyetlerini dinledik ve kendileriyle iyi dileklerimizi paylaştık. Bu zor günleri de hep beraber geride bırakacağız." ifadelerini kullandı.

Haber Tarihi : 05.03.2021