“İyi Bir Karar Çıkması İçin Gayret Göstereceğiz”

Haber Süleymanpaşa Futbol

 

TBMM Başkanı ve Tekirdağ AK Parti Milletvekili Mustafa Şentop, Tahkim Kurulundan mağdur olan 9 Kulüp için;” “İyi Bir Karar Çıkması İçin Gayret Göstereceğiz” dedi.
Türkiye Futbol Federasyonunun vermiş olduğu inanılmaz kararla hakkı yenen 5 kulüp Telekonferans yolu ile TBMM Başkanı Mustafa Şentop ile görüştü.
Moderatörlüğünü Tekirdağspor Kulüp Başkanı Mülahim Kuru’nun yaptı.  Kuru, açılış konuşmasında
Şentop’un sürecin ilk gününden beri süreci yakından takip ettiğini ifade ederek; “Bizleri dinlediniz. Şimdi ise mağdur olan 9 kulüp başkanımız kabul ettiniz. Sizlere 9 takım adına teşekkür ederim” dedi.

TBMM Başkanı Mustafa Şentop ise daha önce verilmiş olan kararın adil olmadığına vurgu yaparak, şunları kaydetti;” Adil bir karar beklediğimizi Federasyon başkanını ilettim. Bunun en uygunu maçların oynanmasıydı. O zaman sonuçlara kimse itiraz etmezdi. Aralarında 1-2 puan fark olan takımları devre dışı bırakıp ta birincileri almak adil değil. 1 maç sonucu değiştirecek durumdaydı. En ideali oynatmak olmadığı taktirde 3 puan gibi bir sınır içerisinde 9 takımı 3. Lige çıkarmaktır. Bu kararın bende yanlış olduğunu düşünüyorum. Mağdur olan kulüpler karara itiraz etti. Hakem olan kurul bu konuda karara verecek. Bu kararın iyi bir karar olduğunu düşünüyorum. Bizler iyi bir karar çıkması için gayret göstereceğiz. “

Haber Tarihi : 24.07.2020