İYİ PARTİ TEKİRDAĞ MİLLETVEKİLİ ENEZ KAPLAN VE MALKARA BELEDİYE BAŞKANI ULAŞ YURDAKUL ÇİMENDERE MAHALLESİNDE YAŞANAN TOPLU BALIK ÖLÜMLERİ İÇİN BİR ARAYA GELDİ

Haber Malkara Gündem

İYİ Parti Tekirdağ Milletvekili Enez Kaplan, Malkara Belediyesi'ne gelerek Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul'u Başkanlık Makamında ziyaret etti.

Ziyarette; Belediye Başkan Yardımcısı Ersin Kaçar, Belediye Meclis Üyesi Gökhan Doğan ve Tekirdağ Olay Aktif Gazetesi’nin sahibi gazeteci Necmi Işıksal yer aldı.

Gerçekleştirilen ziyarette son günlerde yaşanan balık ölümlerinin yaşandığı Çimendere Mahallesinde yer alan dere ele alınarak konu hakkında görüşüldü.

Ziyaretin ardından açıklama yapan Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul; “Çimendere Mahalle’mizden geçip Çokal Barajı’na dökülen, mahalle ile aynı taşıyan derede son iki gündür yaşanan balık ölümleri ile hepimizi tedirgin etti.

Gelen ihbarlar üzerine Çevre Koruma Kontrol Şefliği ekiplerimiz ölümlerin nedeni belirlemek için balıklardan ve sudan numune aldı. Alınan numulerin tahlil sonuçlarını kamuoyu ile paylaşacağız. Malkara Belediyesi olarak bizler doğamızı, suyumuzu bile bile kirletilmesine kim olursa olsun asla müsaade etmeyeceğiz. Konuyu yakından takibini yapıyoruz.” Diyerek düşüncelerini belirtti.

Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul’un ardından konu ile ilgili açıklama yapan Belediye Başkan Yardımcısı Ersin Kaçar ise; “Bilindiği üzere Çimendere Mahalle’mizde ki derede son iki gündür yaşanan balık ölümleri hepimizi üzdü. Belediye Başkanımız Ulaş Yurdakul’unda dediği gibi konunun yakın takipçisiyiz. Bizler doğa kirlenmesin, canlılar ölmesin, insanlarımız sağlıklı olmalarını istiyoruz. Doğamızı korumak içinde İYİ Parti Milletvekilimiz Enez Kaplan’ında destekleri ile elimizden gelen her şeyi yapacağız.” dedi.

Haber Tarihi : 05.05.2021