Jandarma hırsızlık şüphelilerini 520 saatlik görüntü inceleyerek yakaladı

Haber Bölge Haberleri

KIRKLARELİ'nin Lüleburgaz ilçesinde döküm yapan bir işletmeden çalınan pik demir ve kaynak makinesi hırsızlığının 3 şüphelisi jandarma tarafından 520 saatlik güvenlik kamerası görüntüleri incelenerek yakalandı.

 

 

Lüleburgaz'ın Oklalı köyünde önceki gün döküm yapan bir işletmeden yaklaşık 40 bin lira değerinde pik demir, kaynak makinesinin de aralarında bulunduğu malzemeler çalındı. JASAT 

Lüleburgaz İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri şüphelileri yakalamak için 30 kilometrelik bir  güzergahta 32 güvenlik kamerasından temin edilen 520 saatlik kamera görüntülerini inceledi. İncelemede hırsızlık şüphelilerinin M.Ç. L.Ç. ve E.K., olduğu belirlenerek adreslerine düzenlenen operasyonla yakalanarak, gözaltına alındı. Şüphelilerin yapılan incelemesinde M.Ç.'nin 9, L.Ç.'nin 13 ve E.K.'nin ise 3 ayrı suç kaydı olduğu belirlendi. 

 

 

Jandarma, şüphelilerin çalıntı malzemeleri 2 bin 400 lira karşılığından sattığı hurdacı D.A., hakkında 'Hırsızlık malı satın almak' suçundan işlem başlattı. Çalıntı malzemelerde sahibini teslim edilirken, şüphelilerle ilgili soruşturma sürüyor.

Haber Tarihi : 14.05.2022