Kaldırıma değil parka beyler

Haber Çerkezköy Gündem

Çerkezköy’de her geçen gün artan fabrika sayısı ÇOSB’de artan trafiği de beraberinde getirirken, italat ve ihracat için fabrikalara gelen TIR7alrın yarattığı gelişi güzel parklar sürücüleri olduğu kadar vatandaşları da çileden çıkartıyor.

Çerkezköy’de TIR’ların hem Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’nin parkında hem de özel parklarda onlarca TIR için park yeri varken, bazı sürücülerin gelişi güzel yollara ve kaldırımlara TIR’ları park etmesi tepki çekiyor.

 SÜRÜCÜLER VE VATANDAŞLARDAN TEPKİ

 Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’nde yol güzergahlarında gelişi güzel park eden TIR’ların yolları işgal ettiği yetmezmiş gibi, sorumsuz sürücülerin TIR’larını yayalar için düzenlenen kaldırımlara da park etmesi karşısında polisin ve ÇOSB’nin güvenlik personellerinin müdahale etmemesi sürücülerin ve yayaların tepkisine yol açıyor. Sürücüler ve vatandaşlar, “ Bu gelişi güzel parklar ne Çerkezköy’e ne de Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesine yakışmayan çağ dışı davranıştır. Kaldırımlar TIR’ların park için değil vatandaşların rahatlıkla yürümesi için yapılmıştır. TIR’lar 3-5 kuruş park ücreti ödememek için maalesef gelişi güzel parklarla yolları yetmezmiş gibi, kaldırımları da işgal ederek geçişlerimize engel oluyorlar. Yetkililerin bu durumu bir an evvel el atmaları gerekiyor” diyerek tepkilerini dile getirdiler.

Haber Tarihi : 14.01.2022