Kapaklı Pınar Şenliği düzenlendi

Haber Kapaklı Gündem

İlki bu yıl düzenlenen Kapaklı Pınar Şenliği, renkli görüntülere sahne oldu. Çocuklara yönelik Bubble şovlar, dart oyunları ve maskot gösterilerinin yanı sıra Kapaklı Belediyesi tarafından sünnet işlemi yaptırılan 243 çocuğun kortej yürüyüşü, kına ve eğlencesi de düzenlendi.

İki gün boyunca trafiğe kapatılan Pınar Bulvarı’nda ilk gün saat 14:00’da başlayan etkinliklerde çocuklara yönelik Tahta Bacak gösterisi, Bubble şov, akrobasi, ateş ve denge gösterileri, dart oyunları gün boyu devam etti.  Ayrıca Kapaklı Belediyesi tarafından düzenlenen kurslarda üretilen el emeği göz nuru ürünler açılan stantlarda satışa sunuldu. Kapaklı Belediyesi bünyesindeki Sıfır Atık Müdürlüğü ve Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü stantlarında da vatandaşlara çeşitli promosyon hediyeleri verildi.

HAYIRLI OLSUN

Pınar Şenliği’nin açılış kurdelesi ise Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, belediye başkan yardımcıları, sünnet çocukları, aileleri ve vatandaşlarla birlikte kesilirken, burada bir konuşma gerçekleştiren Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, Kapaklı’da ilkleri hayata geçirdiklerini kaydetti. Çetin, “ Kapaklı’da ilkleri hayata geçirerek Kapaklı’nın adını ve geleceğini aydınlatmaya devam ediyoruz. Şenliğimizin adını, eski belediye meydanında bulunan su kuyusundan alan, Pınar Bulvarı’na da ismini veren pınar isminden esinlenerek Kapaklı Pınar Şenliği olarak belirledik. Bu vesile ile ilçemizin tarihini de yaşatmış oluyoruz. Geçtiğimiz yıl Pınar Bulvarımızı üst yapısı, peyzaj çalışmaları ve aydınlatmaları ile yenileyerek Kapaklı’nın vizyon caddesi haline getirdik. Amacımız bu yıl 2 gün, gelecek yıllarda tamamen trafiğe kapatıp sosyal bir alan haline getirmek istiyoruz” dedi.

BİR ÇATI ALTINDA YAŞAYACAĞIZ

Çetin, “ Temmuz ayında planladığımız şenliğimizi ülkemizde yaşanan orman yangınları ve sel felaketleri dolayısıyla erteledik. 3 gün boyunca Kazak Gölü Festivali ile eğlendikten sonra bugün de Kapaklı Pınar Şenliğimiz ile doyasıya eğleneceğiz. Hanımlarımızın belediyemiz kurslarında elde ettiği becerilerle ortaya çıkan ürünlerin satışının yapıldığı, Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğümüzün etkinliklerinin olduğu, canlı müzik dinletileri gibi bir dizi eğlenceyi sünnet olan evlatlarımızla yaşayalım istedik. Bunları gelecek yıl inşallah pandemisiz bir ortamda çok daha iyilerini hep beraber yaşamak istiyoruz. Kapaklımızı sadece bölgemizde değil ülkemizin gündemine getirmek için çalışıyoruz. Kapaklımızı ışıl ışıl yaparak bütün güzelliklerini, 81 ilden gelmiş olan hemşehrilerimizle bir çatı altında yaşayacağız. “Değişen ve Gelişen Kapaklı” sloganımızı sadece görsel olarak değil kültürel anlamda, sosyal anlamda bir dizi etkinliklerle hayata geçireceğiz” dedi.

 

SÜNNET KINALARI YAKILDI

Çetin’in konuşmasının ardından Yaşar Doğu Caddesi önünden başlayan kortej yürüyüşü eski belediye meydanında sona erdi. Sünnet çocukları için mevlid-i şerifin okunmasının ardından Başak Çetin, sünnet olan 243 çocukla tek tek fotoğraf çektirerek sünnet kınalarını yaktı. Şenliğin ilk gününde sahneye çıkan Emrah Meloğlu söylediği birbirinden güzel şarkılarla vatandaşlara unutulmaz bir gece yaşattı.

UNUTULMAZ BİR GECE YAŞADILAR

Şenliğin ikinci gününde ise çocuklar bubble şov, tahta bacak gösterileri, denge gösterileri ve maskot oyunları ile gönüllerince eğlendiler. Gencer Savaş bandosunun sahne aldığı gecede vatandaşlar gönüllerince eğlendi. Konserin ardından Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, Gencer Savaş Bandosu’na plaket ve çiçek takdim etti. Şenliğin finalini ise Dj Alp Kocatepe yaptı. Birbirinden hareketli ve eğlenceli şarkılarla Kapaklılı vatandaşlara unutulmaz bir akşam yaşatan Kocatepe’ye Kapaklı Belediye Başkan Yardımcısı Ruhi Özden çiçek ve plaket takdim ederek teşekkür etti.

Haber Tarihi : 28.09.2021