Karantinadan kaçtılar, otogarda yakalandılar

Haber Çerkezköy Gündem

Çerkezköy’de koronavirüs (Covid-19) hasta temaslı olan ve karantinada olması gereken Suriye uyruklu çift, otogardaki yazıhaneden bilet almaya çalışırken fark edildi. Suriyeli çift ve iki çocuğu izolasyon kurallarını ihlal etiği için Çorlu KYK’da karantina altına alındı.

Çerkezköy’de koronavirüs hastası ile temaslı olması nedeniyle ev karantinasında olması gereken Suriyeli çift, otobüs terminalinde bilet almaya çalışırken yakalandı. Çerkezköy Kızılpınar Mahallesi'nde yaşayan Suriyeli çift, İstanbul’a gitmek için Çerkezköy Otogarı'na giderek bilet almaya çalıştı.

PARA CEZASI KESİLDİ

Çiftin HES kodu üzerinden yapılan sorgusunda, testinin pozitif olduğu ve evde karantina olması gerektiği belirlendi. Bu esnada kaçmaya çalışan çift ile otogar yetkilileri arasında kısa süreli tartışma yaşandı. İhbar üzerine terminale polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Hakkında adli işlem başlatılan ve 'Umumi Hıfzıssıhha Kanunu' gereği 3 bin 182 lira idari para cezası kesilen çift ve çocukları ekiplerce terminalden alınarak, zorunlu karantina için Çorlu Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Yurdu'na yerleştirildi.

Haber Tarihi : 21.11.2020