KASEİNOV'DAN GÜRKAN'A ZİYARET

Haber Bölge Haberleri

Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı (TÜRKSOY) Genel Sekreteri Büyükelçi Düsen Kaseinov ve beraberindeki heyet Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ı ziyaret etti.

Belediye Başkanı Recep Gürkan, TÜRKSOY Genel Sekreteri Büyükelçi Düsen Kaseinov’u Başkanlık Makamı’nda ağırladı. Kendisine yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne Belediyesi’nin gerçekleştirdiği projeler hakkında bilgiler verdi.

Edirne’de turizm destinasyonunu arttırmak adına çalışmalara devam ettiklerini belirten Gürkan, “Fatih’in Düşü” isimli proje hakkında da TÜRKSOY Genel Sekreteri Büyükelçi Düsen Kaseinov’u bilgilendirdi. Gürkan, 4 bin metrekarelik bir alanda II. Bayezit Külliyesi karşısında gerçekleştirilecek proje ile Edirne’ye yeni bir turizm destinasyon kazandıracaklarını söyledi.

Belediye Başkanı Recep Gürkan, daha sonra TÜRKSOY Genel Sekreteri Büyükelçi Düsen Kaseinov’a tarihi belediye binasını ve Atatürk Odası’nı gezdirdi.

TÜRKSOY Genel Sekreteri Büyükelçi Düsen Kaseinov’da belediye binasını çok beğendiğini Edirne’nin çok özel bir şehir olduğunu söyledi.

Haber Tarihi : 17.09.2020