Keşan’da Jimnastik Kursuna Çocuklardan Büyük İlgi

Haber Gündem

Keşan Belediyesi Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleştirilen jimnastik çalışmalarına 150 Keşanlı çocuk katılıyor.

Kursu veren Keşan Belediyesi Spor Koordinatörü Mürüvvet Buruk, çocuk jimnastik kursunun, çocukların fiziki ve sosyal gelişimlerine büyük katkı sağladığını belirterek “Tüm spor branşlarının temelini oluşturan jimnastik branşı, çocuklarda denge, kuvvet, çabukluk, esneklik, el-göz, sinir-kas koordinasyonun gelişmesine büyük fayda sağlarken, vücudu bilinçli bir şekilde kullanabilme yeteneği kazandırıyor.” dedi.

Temel jimnastik eğitiminin, çocukların kas kemik yapısının kuvvetlenmesine, sinir-kas koordinasyonunun mükemmel seviyeye ulaşabilmesine, bedenlerini daha bilinçli bir şekilde kullanabilmelerine ve esneklik kazanabilmelerine büyük katkı sağladığına vurgu yapan Mürüvvet Buruk, “Spor kurslarında verilen eğitimler, daha sosyal ve dışa dönük bireyler ortaya çıkartıyor. Çocukların yaşıtları arasında daha aktif ve girişken olabilmesini sağladığı gözlemlenebiliyor.” şeklinde konuştu. 

Ailelerin spor bilincini, hem kendileri hem de çocukları için edinmelerini ve bu doğrultuda geç kalmadan harekete geçmeleri önerisinde bulunan Buruk, şunları dile getirdi: “Özellikle okul öncesi çocuklarda hareketliliği sağlayacak aktivitelerin yapılması, yaş dönemlerine göre hazırlanmış özel programlarla, doğal gelişimlerinin desteklenmesi gerekmektedir. Jimnastik öncelikle spor yapma kültürünü çocuklara aktardıktan sonra onlara en doğru aktivitelerin yapılması için bilinçli tercih imkanı sunmaktadır.” dedi

Haber Tarihi : 29.02.2020