Kırklareli'de 'Temizlik kirletmemekle başlar' etkinliği

Haber Bölge Haberleri

Kırklareli'de Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu öncülüğünde çevre temizliğine dikkat çekmek için, Karahıdır Korusu'nda, 'Temizlik kirletmemekle başlar' etkinliği düzenlendi.


 

Karahıdır Korusu'ndaki, 'Temizlik kirletmemekle başlar' etkinliğine Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, eşi Sibel Kesimoğlu,  Belediye Başkan Yardımcıları Arda Kolcular, Burcu Bölükbaşı, Aydemir Can, belediye meclis üyelerinden Samet Babacık, Elmas Büyükdere, Esra Cansu Boyraz, Ali Gökçen, Savaş Çekinmez, Ayten Doymaz, Fahrettin Kaya, Ersin Kırmızıtaş, çevre gönüllülerinden oluşan Arasta Burada Grubu ile belediye personeli katıldı.


 

Karahıdır Korusu'nun her bir köşesine dağılan katılımcılar, yaklaşık 2 saatlik süre içerisinde plastik, kağıt ve cam ağırlıklı atıkları toplayarak, çuvallar dolusu çöpü koru meydanında yer alan simgesel çöp kafesinde topladı. Başkan Kesimoğlu, Covid-19 salgını döneminde temizlik konusunda vatandaşlara daha uyarlı olmaları konusunda çağrı yaparak, Kırklarelililerin sosyalleştiği, temiz hava aldığı Karahıdır Korusu'nda yapılan bu sosyal sorumluluk projesinin örnek olacağını söyledi. Kesimoğlu, "Yaşadığımız bu doğayı ve çevreyi atalarımızdan miras değil, çocuklarımızdan emanet aldık. Çocuklarımıza ne kadar değer ve önem veriyorsak doğaya da o ölçüde önem vermemiz gerekiyor" dedi.

Haber Tarihi : 17.04.2021