Kış Sporu Kurslarına Kayıtlar Başlıyor

Haber Çerkezköy diğer Branşlar

Çerkezköy Belediyesi'nin düzenlediği kış sporları kursuna kayıtlar başlıyor. İlçede bu yıl ikinci kez düzenlenen kurslar için kayıtlar 26 Ekim ile 6 Kasım tarihleri arasında Çerkezköy Belediyesi İletişim Merkezi Başvuru Masalarına yapılabilecek. Toplamda 9 branşta düzenlenecek kursların 5'i yetişkin, 8'i ise çocuklara yönelik olacak. Çerkezköy Belediyesi Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü'nün organize ettiği kurslarla ilgili açıklama yapan Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, “Kış spor kurslarımıza müracaat etmek isteyen vatandaşlarımız kimlik fotokopileri ve HES kodları ile Çerkezköy Belediyesi İletişim Merkezi Başvuru Masalarına başvurabilirler” dedi.

Başkan Akay, yetişkin kurslarının 18 yaş ve üzeri vatandaşları kapsadığını ifade ederek, “Sabah sporuna yalnızca kadınlar; halk oyunları kursumuza ise çocuklarımızın yanı sıra 18 yaş ve üzeri vatandaşlarımız da katılabilirler. Çocuklarımız için vereceğimiz masa tenisi, futbol, voleybol, basketbol, okçuluk ve satranç kurslarımıza 8-14 yaş arası öğrencilerimiz başvurabilirler. Eğitim süremiz 12 hafta olup, kış spor kurslarımız 9 Kasım Pazartesi günü itibari ile başlayacaktır” diye konuştu.

 

6 KASIM'A KADAR BAŞVURULABİLİR

Çerkezköy'de belediyenin bu yıl ikinci kez düzenlediği kış sporu kurslarının ücretsiz olduğunu kaydeden Belediye Başkanı Vahap Akay, isteyen herkesin kurslardan faydalanabileceğini vurgulayarak, başvuru süresinin 6 Kasım Cuma günü mesai saati bitiminde sona ereceğini aktardı.

Haber Tarihi : 23.10.2020