Kurban Kesim Noktaları Belirlendi

Haber Çorlu Gündem

Çorlu'da kurban kesim noktaları koronavirüs tedbirleri kapsamında yeniden düzenlendi. Düzenlemelere göre Çorlu Mezbahası’nda randevusuz kesim yapılmayacak.

Çorlu’da Kurban Bayramı öncesinde küçük ve büyükbaş kurban kesimi yapılacak yerler belirlendi. Çorlu Kaymakamlığı himayesinde toplanan Çorlu İlçe Kurban Hizmetleri Komisyonunca belirlenen 13 farklı noktada 55 dernek, vakıf, gerçek ve tüzel kişiler tarafından toplu kurban kesimi yapılacak.

Komisyon tarafından alınan kararlara göre; vatandaşlarımız küçükbaş hayvan için 27 farklı noktada kesim yapabilecekken büyükbaş hayvanlar için ise 36 noktada kesim gerçekleştirilecek. İşleyişinden kurban kesim komisyonunun sorumlu olduğu toplu kurban kesimleri, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Mezbahası'nın yanı sıra komisyon kararıyla belirlenen ve özel kesim izni alan vakıf, dernek, gerçek ve tüzel işletmeler tarafından Çorlu İlim Kültür Yayma Derneği ile Havuzlar, Rumeli, Şahpaz, Türkgücü, Önerler, Sarılar, Seymen ve Yenice Mahallelerimizde gerçekleştirilecek.

Kurban Satış Merkezi'nin yanında yer alan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çorlu Mezbahası ise pandemi sebebiyle alınan önlemler neticesinde Kurban Bayramı’nın ilk 3 günü randevu sistemiyle hizmet verecek. Randevu talepleri Çorlu Mezbaha İdaresi'ne bizzat yapılacak.

Öte yandan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çorlu Mezbahası'nda büyükbaş hayvan kesim ücreti 350 TL, küçükbaş hayvan kesim ücreti ise parçalama dâhil 100 TL olarak belirlenirken, detaylı bilgi almak isteyen vatandaşlar 444 99 59 numaralı telefondan Çorlu Belediyesi Hayvan Bakımevi’ne ulaşabilecekler.

Haber Tarihi : 29.07.2020