Kursiyerlerden büyük başarı

Haber Çerkezköy Gündem

Çerkezköy Halk Eğitim Merkezi Müdürü Necmi Akman, Çerkezköy Halk Eğitim Merkezi’nde faaliyetlerini sürdüren Destekleme ve Yetiştirme Kursları hakkında bilgilendirmede bulundu. 2019-2020 yılı DYK kurslarını 21 sınıfta 345 kursiyer ile açtıklarını kaydeden Akman “Rehberlik hizmetleri ile birlikte sınav sonunda, Tercih danışmanlığı da verilerek, 102 kursiyerimiz 4 yıllık Fakültelere, 80 kursiyerimiz 2 yıllık Yüksekokullara yerleşmiştir” dedi.
Çerkezköy Halk Eğitim Merkezi Müdürü Necmi Akman,  üniversiteye hazırlık kurslarıyla ilgili, soruna çözüm amaçlı Halk Eğitim Merkezlerinde açılan yetiştirme ve destekleme kurslarının açıldığını kaydetti.

ÇERKEZKÖY HALKIYLA PAYLAŞMAK İSTEDİK

Konuyla alakalı açıklamada bulunan Çerkezköy Halk Eğitim Merkezi Müdürü Necmi Akman “ Bildiğiniz üzere kurumumuz eğitimde önemli bir hizmeti daha üstlenmiş,üniversiteye hazırlanan önceden mezun ,açık öğretime devam eden ya da yeni mezun gençlerimize üniversiteye hazırlık kursları vermektedir.5 yıldır sürdürdüğümüz bu hizmet her geçen yıl katılım ve yerleştirme başarısını artırarak  devam etmektedir.Ücretsiz olarak verdiğimiz kursların öğrenci başarısını geleneksel hale getirdiğimiz bu gurur tablosunu  bu yıl da Çerkezköy halkıyla paylaşmak  istedik” dedi.

182 KURSİYERİMİZ ÜNİVERSİTEYİ KAZANDI

2019-2020 yılında DYK kurslarında 21 sınıfın açıldığını kaydeden Akman “ 345 kursiyer kurslarımıza devam etmiş, rehberlik hizmetleri ile birlikte sınav sonunda tercih danışmanlığı da verildi. Kursiyerimiz yıllık fakültelere,  80 kursiyerimiz 2 yıllık yüksekokullara yerleşmiştir. 2020-2021 Eğitim öğretim yılına yüz yüze 13 kurs 192 öğrenci ile pandemi  dönemi  kurallarına  uyarak başlamıştır.  Kurumumuzun tüm çalışmalarına verdiğiniz destekten dolayı da ayrıca yerel basına teşekkür eder iyi çalışmalar dileriz” dedi.

Haber Tarihi : 28.09.2020