Logitech G502 HERO LIGHTSPEED Kablosuz ve Kablolu Karşılaştırma!

Haber Teknoloji

Öncelike, Logitech G502 Kablolu Modelini yıllarca HERO olmadan önceki sürümünü kullandım.  Oldukça rahat ve bir o kadar kullanışlı.  Tabii, özellikle kendi sistemimde herhangi bir yerde kablo görmek istemediğimden dolayı, kablolama sistemini sürekli gizlerim. Bu sebeple çıkartırken  (Temizlerken, vb) zamanlarda sorun olmuştur.

 

Lightspeed tarafında ise tamamiyle yukarıda bahsettiğim sorundan uzak, direkt her zaman takıp çıkartılabilir bir kablosuz fare yer alıyor.

 

Her iki ürün de, 100 - 16.000 DPI hızına sahip, aynı zamanda görünüş kısmında tasarımsal olarak bire bir aynı.

 

Aralarındaki görülen detaylı farklılıklar şu şekilde;  Kablolu ve Kablosuz arasındaki Fare tekerleği Kablolu 502’de tamamiyle metal bir tekerlek bizleri karşılıyor.

 

Kablosuz tarafında ise, delikli bir metal tekerlek bizleri karşılıyor aynı şekilde metal tekerleğin üstüne kauçuk kaplama da eklenmesi es geçilmemiş olduğunu görebiliyoruz.

 

Kablosuz 502’de farenin alt kısmındaki ağırlık soketi diğer kablolu 502’ye göre biraz farklı bir şekilde dizayn edilmiş olduğunu görüyoruz.  Aynı zamanda Kablosuz 502’nin altında güçlü bir mıknatıs ile kapatılan bir kapak bulunuyor ve bu kapağın içerisine aynı zamanda kablosuz alıcısının yuvası olduğunu görüyoruz.

 

Yine  Kablosuz 502’de fareyi açıp kapatılmasını sağlayan bir buton mevcut. Kısaca özetleyecek olursak, iki ürün arasında Görünüş açısından Fare tekerleği ve alt kapakçıklar haricinde hiçbir farklılık yok ve detaylı bakılmadıkça fark edilmiyor.

 

Kısa bir bilgi daha verecek olursak, Lightspeed içerisinde 500 mAh’lik bir batarya bulunuyor ve bu batarya sayesinde, tam dolum yapıldığında 48 ve tasarruf moduna aldığınızda 60 saate varan bir şekilde bir kablosuz deneyimi sizlere sunuyor.

 

Bu ürün açıkçası POWERPLAY ile birlikte kullanılması tavsiye ediliyor, çünkü tamamiyle kablosuz olarak kullanmak istiyorsanız, POWERPLAY mousepad üzerinde şarj olabiliyor ve böylelikle fareyi kablosuz olarak şarj ediyorsunuz.

 

Kısaca toparlayacak olursak, fareler bire bir aynı özelliklere sahip ve buradaki tek kavram ise, kablolu ve kablosuz olarak oyuncuların seçimine kalıyor.  Ben her daim kablolu fare kullanmayı savunmuşumdur, sabit bir sisteminiz var ise öyle olmalı. Eğer çok sık seyahat eden birisiyseniz, kablosuz Lightspeed tam size göre.

 

Bu arada, G502 HERO 500 – 650 TL G502 LIGHTSPEED 1.000 – 1.200 TL fiyat etiketine sahip.

 

Bir her iki ürünü de Yeni İnan Gazetesi olarak, siz değerli okuyucularımıza öneriyoruz.

Haber Tarihi : 06.03.2020