Logitech G513 İncelemesi

Haber Teknoloji

   Teknoloji dünyası gelişmeye devam etmekte ve böyle sürekli yeni ürünler ile tanışma fırsatını yaşıyoruz.

Yeni İnan Gazetesi olarak bugün Logitech G513’ü inceliyoruz bakalım G513 nasıl bir klavye?

Aslında incelemeye başlamadan hemen öncesinde ufak bir bilgi vereceğim.

Uzun yıllardır Logitech ürünlerini kullanmaktayım ve klavye yönünde aşık olduğum klavylerden birisi G610 ve sonrasında G810 olmuştur, üçüncüsü ise sanırım G513 olduğunu sizlere aktarabilirim.

Yeni nesil olması haricinde klavye yapısının 610 veya 810’dan neredeyse hiç bir farkı yok (Uçak SInıfı Alimünyum olması haricinde)

Klavyenin düz çerçevesi ve ekstra G tuşlarının olmaması klavyeyi daha kullanışlı hale getirdiğini aktarabilirim.

 

Yaklaşık 16,8 milyon renkle G513'ün her tuşu özelleştirilebilir. Kendi animasyonlarınızı oluşturun veya önceden ayarlanmış efektlerden seçim yapabilmenize olanak sağlıyor. Üstelik LIGHTSYNC teknolojisi sayesinde aydınlatma; oyunlar, ses veya ekranınız tarafından yönetilerek şu ana kadarki en sürükleyici RGB deneyimini sunuyor.

Gelişmiş GX mekanik anahtarlar; performans, hızlı yanıt ve dayanıklılık için tasarlandığını görebiliyoruz.

G513’ün 3 farklı üç ayrı mekanik anahtar seçeneği de bulunuyor : GX Blue (Tıklamalı), GX Brown (Dokunmatik), GX Red (Lineer)

Köpük destekli bileklik ile birlikte, her defasında ilk kullanımdaki konforu yaşayabilmeniz için, baskı uygulandıktan sonra çabucak ve tamamen kendi şeklini alabiliyor.

Konforlu köpük, silinerek kolaylıkla temizlenen su geçirmez ve tere karşı dayanıklı malzemeden üretilen yumuşak, güçlü ve dayanıklı suni deriyle kaplanmış aynı zamanda.

Alt kısma monte edilmiş altı kauçuk ayak sağlam şekilde yerinde durmasını sağlar. Bu avuç içi desteği ile oyuna hemen başlayabilirsiniz.

 

G513, hem minimal tasarımı hem de estetiği mümkün kılan olağanüstü güçlü ve dayanıklı 5052 alüminyum-magnezyum alaşımından ustalıkla üretilmiştir. 5052 alaşımın sertliği aynı zamanda rakipsiz oyun deneyimi için gereken tüm özelliklere sahip dayanıklı ve kaymayan bir kasa sunuyor oyunculara.

Ek olarak 513’deki mevcut özel USB kablo, bilgisayardaki USB yönlendirici bağlantı noktasını klavyenin üzerindeki kendi girişine bağlayarak tam güç çıkışı ve veri hızı sağlıyor, dilerseniz bu özel usb soketine farenizi de bağlayabilirsiniz.

Ürünün kutu içeriği oldukça zengin olduğunu söyleyebiliriz, bileklik, tuş anahtarı ve 12 farklı oyun için tasarlanmış olan özel tuşlar da yer almakta.

Logitech G513’ün 2 yıl Logitech Türkiye tarafından ücretsiz teknik servis hizmeti bulunuyor, aynı zamanda ürün 900 – 1000 TL fiyat etiketien sahip olduğunu belirtelim.

Üst segment oyunculara hitap eden G513’ü Yeni İnan Gazetesi olarak, siz değerli oyunculara severek öneriyoruz.

Haber Tarihi : 01.04.2021