Logitech Gerçekleştirdiği Video Konferans ile Gazetecilerle Buluştu

Haber Teknoloji

Dünyada hızla yayılan ve Ülkemizde de görülen Corona (COVID19 ) Virüsü sebebiyle, her marka evden çalışma (homeoffice) kararı aldı. Bilgisayar Ekipmanları Üreten Logitech’de bu kararı alan markalardan birisi.  Logitech Türkiye Ofisi Yaklaşık 1 aydır kapalı ve çalışanlar evden devam ediyor.

Bunun üzerine Logitech Türkiye, Türkiye’nin Teknoloji Basınıyla İnternet üzerinden Videokonferans aracılığıyla buluştu.

Gerçekleşen Videokonferansa, Logitech Türkiye Ülke Müdürü Mustafa Uyar, Logitech Türkiye Pazarlama Müdürü Birol Sülük, Logitech Türkiye Video Konferans Ürünleri Kategori Yöneticisi K. Fatih Masatçı ve Logitech G Ekipmanlarından sorumlu Melih Öksüzoğlu katıldı.

Logitech Türkiye Ülke Müdürü, COVID 19 virüsü sebebiyle Dünya ve Türkiye’deki durumdan üzgün olduklarını, aynı zamanda Kamu ve Hastanelere öncelikli olarak ürün tedarik etmeye çalıştıklarını ve marka distribütörü yoğun bir şekilde çalıştığını ve teknik servis işlemlerinde herhangi bir aksama olmadığını da belirtti.

Aynı zamanda alanında görevli yetkililer #Evdekal adı altında Ofis, Gamer ve Videoferans adı altında çeşitli seviyelerde ürünlerin tavsiyelerinde de bulundu. 

Gazetecilerden gelen soruları yanıtlayan, Logitech Türkiye Ülke Müdür Mustafa Uyar, Homeoffice çalışılmasına destek veren ilk markalardan birisini olduğunu ve her daim desteklediğini ve Logitech’in Çin’de bulunan fabrikasında 3 hafta boyunca üretimin durduğunu ve geçtiğimiz günlerde üretime tekrar başladığını da dile getirdi.

Gerçekleşen Videokonferans sonunda, evden çalışmanın ve videokonferans sisteminin önemine değinen Mustafa Uyar, videokonferansa katılan tüm gazetecilere teşekkür etti.

Haber Tarihi : 16.04.2020