Lüleburgaz'da Okul servis ücretleri güncellendi

Haber Bölge Haberleri

Lüleburgaz Belediye Meclisi’nin Ocak ayı olağan meclis toplantısında aldığı kararla birlikte okul servis ücretleri güncellendi. Lüleburgaz Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası’nın “akaryakıt ve yedek parça fiyatlarındaki artış” gerekçesiyle yapmış olduğu başvuruyu inceleyen belediye meclisi aylık servis ücretlerinin günde 2 servis 280 TL, günde 4 servis 350 TL ve rehber bulundurulması zorunlu araçlarda öğrenci başına aylık ekstra 50 TL olması yönünde karar verdi.

Lüleburgaz Belediye Meclisi’nin Eylül ayındaki toplantısında aldığı kararla birlikte okul servis ücretleri belli oldu. Bu kapsamda Milli Eğitim’e bağlı tüm okullarda sabah ve akşam olmak üzere iki servis aylık 250 TL, günde 4 servis (Sabah – öğle – akşam) aylık 325 TL ve rehber personel bulundurulması zorunlu araçlarda öğrenci başına aylık ekstra 30 TL olarak belirlendi. Bununla birlikte belirlenen ücretlerin dışında ücret tarifesi belirleyen servis sürücüleri tespit edildiğinde Lüleburgaz Belediyesi’ne şikayet başvurusunda bulunulabilir.

2021-2021 Eğitim ve Öğretim Yılı açılırken okul servis ücretleri de belli oldu. Bu kapsamda Lüleburgaz Belediye Meclisi’nin aldığı karar doğrultusunda en düşük servis ücreti 250 TL oldu. En yüksek servis ücreti 325 TL olurken rehber personel bulundurulması zorunlu araçlarda öğrenci başına aylık ek 30 TL ücret belirlendi.

Ücret tarifesine uymayanı şikayet edin

Son günlerde bazı servis sürücülerinin belirlenen ücret tarifesine uymadığı öğrenilirken servis ücretlerine uymayanlar hakkında Lüleburgaz Belediyesi’ne bizzat ya da 4445539 numaralı Çağrı Merkezi üzerinden başvuruda bulunulabilir. Ücret tarifesine uymadığı tespit edilen servis sürücüleri hakkında cezai yaptırım uygulanacak.

Bütün okullarda geçerli

Alınan meclis kararı Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı tüm okullarda aynı şekilde geçerli olacak. Bu kapsamda devlet okullarında da, özel okullarda da aynı servis ücreti geçerli olacak. Fiyatlarda özel okul ve devlet okulu ayrımı yapılmayacak. Yine bu kurala uymayanlar tespit edildiğinde cezai işlem uygulanacak.

Fiyat tarifesi

Belediye meclisinin aldığı kararla birlikte fiyat tarifesi ise şöyle:

Günde 2 servis aylık ücret 280 TL

Günde 4 servis aylık ücreti 350 TL

Rehber personel bulundurulması zorunlu araçlarda öğrenci başına ekstradan aylık 50 TL alınacaktır.

Haber Tarihi : 10.01.2022