MALKARA BELEDİYESİ NİSAN AYI MECLİS TOPLANTISI KORONAVİRÜS TEDBİRLERİ KAPSAMINDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Haber Malkara Gündem

Malkara Belediye Meclisi 5393 Sayılı Yasanın 20. Maddesine göre  Koronavirüs tedbirleri kapsamında Nisan Ayı Meclis Toplantısının gündem maddelerini görüşmek üzere Belediye Düğün Salonunda Malkara Belediye Meclis Başkanı Ulaş Yurdakul’un Başkanlığında toplandı.

Nisan Ayı Meclis Toplantısı; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerimiz adına saygı duruşunda bulunulması, açılış konuşması, yoklama, Meclise bilgi verilecek konular (İzin dilekçeleri vb.), Belediye Meclis Üyesi Dursun Kocabaş’ın İYİ Parti Meclis Üyeliğine geçiş dilekçesinin okunması, 2020 Mali Yılı Denetim Komisyonu Raporunun Meclisin bilgisine sunulması ve 02.03.2021 tarihli Meclis Görüşme Tutanaklarının Belediye Meclisi Çalışma Yönetmeliğinin 11. Maddesi gereği Meclis Üyelerince okunduğu, maddi hata bulunmadığı hususunun oylanmasının ardından Meclis gündem maddelerinin okunmasıyla başladı.

Toplantıya maske ile gelen meclis üyelerinin ateşleri ölçülürken, Meclis Toplantısı sosyal mesafe kuralına uygun olarak gerçekleştirildi.

Gündemin 1. maddesinde yer alan Yazı İşleri Müdürlüğünün Meclis Kâtibi Seçimi (gizli oylama) hakkındaki yazısı görüşüldü.

Meclis Kâtibi Seçimi (gizli oylama) sonucunda Belediye Meclis Katipliğine Nuran Başkütük (asil), Ramis Özeren (asil), Bahadır Uysal (yedek) ve Gökhan Doğan (yedek) oy birliğiyle seçildiler.

Gündemin 2. maddesinde yer alan Yazı İşleri Müdürlüğünün Meclis Başkan Vekilleri Seçimi (gizli oylama) hakkındaki yazısı görüşüldü.

Meclis Başkan Vekilleri Seçimi (gizli oylama) sonucunda Meclis Başkan Vekilliğine Hüseyin Vasfi Güner ve Volkan Soğancılar oy birliğiyle seçildiler.

Gündemin 3. maddesinde yer alan Yazı İşleri Müdürlüğünün Encümen Üyesi Seçimi (gizli oylama) hakkındaki yazısı görüşüldü.

Encümen Üyesi Seçimi (gizli oylama) sonucunda Belediye Encümen Üyeliğine Bahadır Uysal ve Gökhan Doğan oy birliğiyle seçildiler.

Gündemin 4. maddesinde yer alan Yazı İşleri Müdürlüğünün Plan ve Bütçe Komisyonu Seçimi hakkındaki yazısı görüşüldü.

Plan ve Bütçe Komisyonu seçimi sonucunda Plan ve Bütçe Komisyonu Üyeliğine Mustafa Özer, Birsen Karataş, Erdem Mergü, Nerves Öz ve Sevgi Kaya oy birliğiyle seçildiler.

Gündemin 5. maddesinde yer alan Yazı İşleri Müdürlüğünün İmar Komisyonu Seçimi hakkındaki yazısı görüşüldü.

İmar Komisyonu Üyeliği seçimi sonucunda İmar Komisyonu Üyeliğine  Hüseyin Vasfi Güner, Volkan Soğancılar, Mehmet Erdem, Hasan Efe ve Ercan Gök oy birliğiyle seçildiler.

Gündemin 6. maddesinde yer alan Yazı İşleri Müdürlüğünün İçkili Yer Bölgesi Tespit Komisyonu Seçimi hakkındaki yazısı görüşüldü.

İçkili Yer Bölgesi Tespit Komisyonu seçimi sonucu  İçkili Yer Bölgesi Tespit Komisyonu Üyeliğine Bahadır Uysal, Ersan Tepe, Dursun Kocabaş, Volkan Özcan ve Ercan Kiremitçi  oy birliğiyle seçildiler.

Gündemin 7. maddesinde yer alan Yazı İşleri Müdürlüğünün Kırsal Hizmet ve Mera Islah Komisyonu Seçimi hakkındaki yazısı görüşüldü.

Kırsal Hizmet ve Mera Islah Komisyonu seçimi sonucu Kırsal Hizmet ve Mera Islah Komisyonu Üyeliğine Ahmet Tezcan, Ramis Özeren, Gökhan Doğan, Osman Turgutlugil ve Hamza Tezcan oy birliğiyle seçildiler.

Gündemin 8. maddesinde yer alan Yazı İşleri Müdürlüğünün İçişleri Komisyonu Seçimi hakkındaki yazısı görüşüldü.

İçişleri Komisyonu Üyeliğinin seçimi sonucunda İçişleri Komisyonu Üyeliğine Nuran Başkütük, Afşin Turan, Ersin Kaçar, Nerves Öz ve Selahattin Karacaoğulları oy birliğiyle seçildiler.

Gündemin 9. maddesinde yer alan Emlak ve İstimlak Müdürlüğünün Belediyemize ait park altında bulunan dükkânların 7 yıl süre ile kiralanması hakkındaki yazısı görüşülerek Plan ve Bütçe Komisyonuna oy birliğiyle havale edildi.

Yapılan ara komisyonun ardından Plan ve Bütçe Komisyon raporu görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi.

Gündemin 10. maddesinde yer alan Emlak ve İstimlak Müdürlüğünün Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinden Bedelsiz Devir Talebi hakkındaki yazısı görüşülerek Plan ve Bütçe Komisyonuna oy birliğiyle havale edildi.

Yapılan ara komisyonun ardından Plan ve Bütçe Komisyon raporu görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi.

Gündemin 11. maddesinde yer alan Emlak ve İstimlak Müdürlüğünün İlçemize bağlı mahallelerde yapılacak kadastro işlemlerinde  görev alacak bilirkişi seçimi hakkındaki yazısı görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi.

Gündemin 12. maddesinde yer alan Emlak ve İstimlak Müdürlüğünün Tahsisli Taşınmazın Tapu Devri hakkındaki yazısı görüşülerek Plan ve Bütçe Komisyonuna oy birliğiyle havale edildi.

Yapılan ara komisyonun ardından Plan ve Bütçe Komisyon raporu görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi.

Gündemin 13. maddesinde yer alan Belediyemiz 2020 Yılı Faaliyet Raporu görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi.

Gündem dışı 1. maddesinde yer alan Emlak ve İstimlak Müdürlüğünün Trafo yerinin Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na Bedelsiz Devir hakkındaki yazısı görüşülerek Plan ve Bütçe Komisyonuna oy birliğiyle havale edildi.

Yapılan ara komisyonun ardından Plan ve Bütçe Komisyon raporu görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi.

Gündem dışı 2. maddesinde yer alan İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün Kent Estetik Komisyonuna 4 Meclis Üyesi Seçilmesi hakkındaki yazısı görüşüldü.

İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün Kent Estetik Komisyonu seçimi sonucunda  İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün Kent Estetik Komisyonu Üyeliğine 1  yıl süre ile Birsen Karataş, Nuran Başkütük, Gökhan Doğan ve Osman Turgutlugil oy birliğiyle seçildiler.

Gündem dışı 3. maddesinde yer alan Proje Partneri Trakya Sosyal Gelişim ve Gençlik Derneğinin “Batı Balkanlar ve Türkiye’de Roman Öğrenciler ve Roman Gençler İçin Eğitim Fırsatlarını Arttırma” projesi kapsamındaki “Staj Programı” bünyesinde Malkara Belediye Başkanlığı tarafından stajyer öğrenci kabul alınmasını hakkındaki dilekçesi görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi.

Gündem dışı 4. maddesinde yer alan Destek Hizmetleri Müdürlüğünün Kapalı Kasa Çift Sıra Koltuklu Kamyonet Alınması hakkındaki yazısı görüşülerek Plan ve Bütçe Komisyonuna oy birliğiyle havale edildi.

Yapılan ara komisyonun ardından Plan ve Bütçe Komisyon raporu görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Haber Tarihi : 02.04.2021