MALKARAMIZI BAYRAKLARLA SÜSLEYİP 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI COŞKUSUNU BİRLİKTE YAŞAYALIM

Haber Malkara Gündem

Malkara Belediyesi, pandemi koşullarına alınan önlemler kapsamında 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını ilçe merkezinde oluşturulacak konvoyla kutlayacak.

Sokağa çıkma yasağının olması sebebiyle yalnız Malkara Belediyesi'ne ait araçlarla oluşturulacak 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Konvoyu saat 12.00'de Hükümet Önünden hareket edecek olup, ilçe merkezimizde bulunan ana arterleri dolaşarak vatandaşlarımıza ve çocuklarımıza bayram coşkusunu yaşatacaklardır.

Milli bayramlarımız, ulusça kutladığımız, birlik beraberliğimizi pekiştiren sevinçli günler olduğunu belirten Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul;“Milli bayramlarımızı kutlarken atalarımızın kahramanlıklarını ve başarılarını anar, bize emanet ettikleri değerlerin önemini daha iyi kavrarız. Bunun değerinin iyi anlaşılması için ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk 23 Nisan'ı çocuklara bayram olarak armağan etmiştir. Pandemi sebebiyle çocuklarımız için planladığımız etkinliklerimizi gerçekleştirememenin burukluğunu yaşıyor olsakta bir nebze de olsun 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı şenlendirmek için belediyemizin araçlarından oluşturulacak bir konvoy oluşturduk.

Konvoyumuz ses yayın cihazı ve sirenli belediye araçlarıyla ilçe merkezimizin ana arterlerinde marşlar ve müzikler eşliğinde dolaşarak siz değerli hemşehrilerimize moral vermeye çalışacaktır.

Gerçekleştireceğimiz araç konvoyuna vatandaşlarımız evlerinin camlarından ve balkonlarından şanlı Türk Bayrağımızla destek vererek 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızın coşkusuna ortak olmalarını bekliyoruz.“ dedi.

Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, konvoyla birlikte dolaşacak olup siz değerli vatandaşlarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlayacaktır.

Haber Tarihi : 23.04.2021