MARMARAEREĞLİSİ’NİN DOĞALGAZA KAVUŞMAYAN TEK BİR NOKTASI KALMAYACAK

Haber Marmara Ereğlisi Gündem

Yönetime geldiği günden beri yaptığı yeniliklerle devrim yaratan Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata, yapılmayanı yapmaya devam ediyor.

BAŞKAN ATA’NIN ÇALIŞMALARI SONUÇ VERDİ

Yapımına geçtiğimiz ay başlanan, ikinci derece sit alanı olan Cedid Ali Paşa Mahallesi için Edirne Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu’ndan gerekli izinleri alarak, halkının tüm imkanlardan yararlanması için gerekli çalışmaları yürüterek harekete geçen Başkan Ata, İlçenin Cumhuriyet Meydanı’nı da doğalgazla buluşturuyor. Doğalgaz çalışmasıyla tahrip olan yollar onarılırken, Cumhuriyet Meydanı da yapılan çalışmayla tamamen yenileniyor ve modern bir görünüme kavuşuyor.

MARMARAEREĞLİSİ’NE YAKIŞIR BİR MEYDAN OLACAK

Doğalgaz çalışmalarıyla tahrip olan Cumhuriyet Meydanı’nı, fırsat bu fırsat deyip yeni görüntüsüne kavuşturmak için harekete geçen Başkan Ata; ‘’Marmaraereğlisinin prestijini yükseltecek yeni bir meydan için çalışmalarımızı başlatıyoruz. Meydanlar şehirlerin vitrini, sembolü ve aynasıdır. Cumhuriyet Meydanı'nı adına yakışır hale getireceğiz. Meydan yeniden düzenlenerek, yeni görüntüsüne kavuşacak. Doğalgaz çalışmalarımız tamamlandıktan sonra ilçem için daha güzel projelerimiz de var. Marmaraereğlisi’ni Trakya’nın en güzel ilçesi yapmak için canla başla çalışmaya devam edeceğiz.’’ dedi

Haber Tarihi : 07.10.2020