Marmaraereğlisi'nin mesire alanı törenle açıldı

Haber Marmara Ereğlisi Gündem

Marmaraereğlisi ilçe belediyesi, vatandaşların dinlenme, park ihtiyacını ve sosyal yaşamlarına katkı sağlamak için yaptığı Türkmenli mesire alanı düzenlenen törenle hizmete girdi.

Yeşili ve mavisi doğal güzellikleriyle Trakya'nın cazibe noktalarından olan  Marmaraereğlisi'nde, vatandaşların doğayla iç içe vakit geçirebilecekleri mesire alanı projesi hayata geçiyor. Çevre düzenleme, ağaçlandırma, ıslahve iyileştirme çalışmalarının ardından sona gelinen mesire alanı projesi;  vatandaşların katılım sağladığı mangal etkinliği ile açılış töreni gerçekleştirildi.

Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata, ilçede ilkleri yaşatmaya devam ettiklerini belirterek, "Bir olarak, beraber olarak, canla başla, hizmet verdiğimiz ilçemizde, halkımızın taleplerine cevap verebilmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Vatandaşlarımızın dinlenip, aileleriyle beraber stres atabilecekleri doğayla iç içe olup yeşile doyacakları güzel bir mesire alanı oluşturduk. Türkmenli - Çeşmeli mahallelerimizin arasında yer alan mesire alanımızın, çevre temizliğini gerçekleştirdik. Ağaçlandırma çalışmasını yaptık ve piknik masalarımızı yerleştirdikten sonra halkımızın kullanımına açtık. Vatandaşlarımızın huzur içinde dinlenebileceği, çocukların güvenle oyun oynayabileceği, spor ve piknik yapabilecekleri muhteşem bir yeşil alan dönüşümüne şahitlik ediyoruz. Hemşehrilerimize, ilçemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum" diye konuştu

Haber Tarihi : 28.09.2021