Marmaraereğlisi Belediyesi Aşure Dağıttı

Haber Marmara Ereğlisi Gündem

Her yıl Muharrem ayının 10. Günü kutlanan Aşure Günü dolayısıyla Marmaraereğlisi Belediyesi cuma namazı sonrası aşure ikramı gerçekleştirdi.

Birlik, beraberlik, kardeşlik, paylaşma, dayanışma ve bereketin simgesi olan Aşure Günü’nü vatandaşlara aşure ikramında bulunarak kutlayan Marmaraereğlisi Belediyesi geçen yıl olduğu gibi bu yıl da kutladı. Pandemi süreci sebebiyle korona virüs önlemleri kapsamında sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyularak gerçekleşen aşure ikramı etkinliği, ilçenin tüm mahallerinde cuma namazı sonrası gerçekleşti. Aşure ikramı vatandaşların yoğun ilgisini gördü.

Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata aşure ikramında bulunduğu vatandaşların Muharrem Ayı’nı kutlayarak; “Muharrem ayı ve Aşure Günü kültürümüzün özünde önemli bir yere sahip. Toplumumuzda her yıl büyük bir coşkuyla kutlanan aşure geleneğini Marmaraereğlisi’nde de yaşatıyoruz. Bu güzel tablo gelecek yıllarda da devam edecektir. Muharrem Ayı ve Aşure Günü’nün; birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularımızın daha da pekişmesine, dünya üzerinde barış, huzur ve mutluluk tohumlarının yeşermesine, tüm dünya ve ülkemizi etkisi altına almış koronavirüs salgının ve yaşanan tüm olumsuzlukların sona ermesine vesile olmasını diliyorum. Böylesine güzel bir geleneğe ilgi gösteren tüm halkımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Haber Tarihi : 29.08.2020