MARMARAEREĞLİSİ BELEDİYESİ BİR İLKİ DAHA GERÇEKLEŞTİRDİ

Haber Marmara Ereğlisi Gündem

Ata Sporumuz, Okçuluk ve Modern Okçuluk branşı Marmaraereğlisi Belediyesi bünyesinde kuruldu.

Ata Sporumuz Geleneksel Türk Okçuluk  ve Modern Okçuluk Branşları Trakya Bölgesi Belediyeleri arasında ilk kez Marmaraereğlisi Belediyesince kurulup İlgili Federasyonlarca da onaylanarak Marmaraereğlisi Belediye Spor Kulübü bünyesinde yerini aldı.

2019 Yılında Cumhurbaşkanı kararnamesiyle Gençlik Ve Spor Bakanlığına bağlı olarak kurulan Geleneksel Türk Okçuluk Federasyonu 1. Senesinde hızla büyüyerek ilk resmi müsabakalarına bu sene itibariyle başladı. Okul sporları bünyesine de alınan Ata sporumuza gençlerin ve velilerin ilgisi çok yoğun. Modern okçulukta da dünya sıralamasında ilk 3 de olan ülkemizin okçuluk branşında ki yükselişi hızla devam ediyor.

Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata; ’’Öncelikle çalışma alanlarını ve sporcuları 1 yıldır hazırlayan Yeniçiftlik Belediye Ortaokulu Beden Eğitimi Öğretmeni ve Federasyon hakemi Tamer Tüfekçioğlu’na, Okçuluk Eğitmeni ve Geleneksel Okçu Betül Tüfekçioğlu’na , Modern Okçuluk Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi , okçulukta ülkemizin gururu dünya şampiyonu (Efsane Gazoz) Mete Gazoz’ un babası , birçok milli sporcu yetiştiren Metin Gazoz’a ,Belediye Spor Kulübü başkanı Ünal Baysan’a  teşekkür ederek , ‘’Belediye olarak bölge gençliğimize her alanda olduğu gibi sporda da tam destek veriyoruz ve tüm imkanlarımızı kullanarak Marmaraereğlisi ilçemizi okçuluk sporunda Trakya’nın altyapı merkezi olarak hazırlamaya çalışacağız inşallah.‘’ dedi.

Başkan Ata; ‘’Bu çalışmalara tam destek veren ve işbirliği içinde bulunacağımız Marmaraereğlisi Ak Parti İlçe Başkanımız Muhammed Gökmen, Tekirdağ Gençlik Ve İl Spor Müdürümüz Ahmet Üzgün, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Eşref Hızlı, Geleneksel Türk Okçuluk Federasyon Başkanımız Cengiz Toksöz ‘e de ayrıca teşekkür ediyorum. Bölgemiz gençliği ve ülkemiz adına hayırlı olsun.’’ diyerek sözlerine son verdi.

Haber Tarihi : 26.10.2020