MERİÇ KOLEJİ YENİ YÜZÜ İLE ÖĞRENCİLERİNİ BEKLİYOR

Haber Süleymanpaşa Gündem

Trakya’nın 3 şehrinde de okul hizmeti veren Meriç Okulları, Tekirdağ’daki eğitim binasında düzenlemeye gitti. Bahçe ve okul içinde oyun alanları oluşturan okul yönetimi yeni yüzü ile öğrencilerini bekliyor.

17 YILDIR EĞİTİMİN ÖNCÜSÜ

Trakya’nın 17 yıldır eğitimde öncü ismi olan Meriç Okulları olarak, Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde 100.yıl Mahallesi’nde modern hizmet geçen yıl vermeye başlamıştı. İlkokul, Ortaokul ve Anadolu Lisesi alanlarında eğitime yeni bir soluk getiren Meriç Okulları ilkokulda Gardner Eğitim Modelini uygulayarak, birey odaklı eğitimi ön planda tutuyor.

YENİ YÜZÜYLE ÖĞRENCİLERİNİ BEKLİYOR

Süleymanpaşa’da geçen yıl eğitim öğretime başladıklarını ifade eden Meriç Okulları Genel Müdürü Utku Öner Kuru  “Yeni dönem hazırlıklarımızı hızla sürdürüyoruz. Kadromuzu dinamik hale getirdik. Geçen yıl eğitime başlayan binamızda ve bahçemizde bir takım düzenlemeye gittik. Bahçemize aktivite alanları kattık. Çok amaçlı basket ve voleybol sahamızı yeniden düzenleyerek boyadık. Meriç Kurs, Meriç Kolej ve Birey Kurs olarak bizler; 17 yıldır binlerce öğrencinin geleceğine ışık tutan, köklü ve yaygın bir eğitim kurumuyuz. Biz Bölgemizin en yaygın eğitim kurumuyuz. Her yıl binlerce öğrenciyi hedeflerine ulaştırmak için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz. Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli bölgelerinde ilkokul, ortaokul, Anadolu lisesi olarak kolej eğitimi vermekteyiz. Ayrıca Edirne, Lüleburgaz, Tekirdağ, Mimaroba ve Zeytinburnu’nda okula yardımcı kurslar ile öğrencilerin sınav başarılarını arttırmayı hedeflemekteyiz” dedi.

HİJYENİK BEYAZ BAYRAĞA SAHİP

Hijyenik beyaz bayrağa sahip olduklarını ifade eden Kuru, “Meriç Eğitim Kurumları olarak bizler; hijyenik, beyaz bayrağa sahip ve beslenme dostu bir okul olma özelliğimiz ile öğrencilerin hem sınav hem de hayattaki başarılarını arttırmayı ilke edinmiş bir kurumuz. 17 yıldır, her gün ilk günkü heyecan ve istekle öğrencilerin hayatına dokunuşlar yapmak için çalışmalarımızı devam ettirmekteyiz. Pandemi sürecinde Uzaktan eğitim, online sınav, online danışmanlık ve rehberlik alanlarında öğrencilerin ortaya çıkan yeni ihtiyaçlarına hızlıca cevap verebildik. 2020-2021 yılına da eğitim öğretimin aksamadan devam etmesi için her duruma göre hazırlıklarımızı yaptık. Öğrencilerine dersi ve Okulu sevdiren okul olarak, hepsi birbirinden değerli ve alanında uzman öğretmen arkadaşlarım ile öğrencilerimiz ile buluşmak için gün sayıyoruz” dedi.

Haber Tarihi : 28.07.2020