MİNİKLERDEN KÜTÜPHANEYE ZİYARET

Haber Muratlı Gündem

54. Kütüphaneler Haftası etkinlikleri kapsamında Muratlı Cumhuriyet İlkokulu Anasınıfı öğrencileri İlçe Halk Kütüphanesi’ni ziyaret etti.

Cumhuriyet İlkokulu Anasınıfı’nda eğitim alan minik öğrenciler, Kütüphane Haftası etkinlikleri kapsamında düzenledikleri etkinliklere kütüphane ziyaretiyle devam etti. Minik öğrenciler, ilçenin tek Halk Kütüphanesi’ni ziyaret ederek Kütüphane Müdürü Hakan Gayret’ten çeşitli bilgiler aldı.
 

Okuma alışkanlığı ve kitap sevgisinin erken yaşta kazandırılmasının önemine değinen Müdür Hakan Gayret, “Hiçbir kitaplık kütüphaneler kadar zengin değildir. Bu amaç ile kütüphane ziyaretinde miniklerimizin kitapları inceleyip kütüphane kuralları hakkında bilgi sahibi olmaları büyük önem taşıyor. Anaokulu seviyesinde bu tür ziyaretler ayrıca onları ilkokul döneminde kütüphaneye hazırlıyor” dedi.

Kitap okuma alışkanlığının küçük yaşlarda başlaması gerektiğine dikkat çeken öğretmenler Gözde Göktaş Çamur ve Arzu Aksoy ise, öğrencilerde bu alışkanlığın kazandırılması yönündeki çalışmaların etkin olarak sürdüğünü ifade etti.
 

Öte yandan, minik öğrenciler 21-26 Mart Orman Haftası kapsamında TEMA Vakfı’na fidan bağışı yaparak destekte bulundular

Haber Tarihi : 31.03.2018